Nazwa organizacji: Fundacja Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe

Data powstania organizacji: sierpień 2016 r.
Adres siedziby: 32-545 Dulowa ul. Brata Alberta 5 tel. 501212947 , e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.dulowa.org
Władze: Duda Halina – prezes zarządu

Zakres działalności:

1. Rozwój społeczności i wspólnot lokalnych.
2. Kształtowanie tożsamości i postaw społeczności lokalnych, oraz dokumentowanie, archiwizowanie i opracowywanie najistotniejszych elementów i zjawisk w zakresie ruchu artystycznego, folkloru i sztuki ludowej.
3. Opieka, promocja i realizacja oferty nowo utworzonej Miejscowości Tematycznej „Dulowa. Zaginiona Wioska”.

Osiągnięcia w działalności z ostatniego roku:

  1. Opieka, promocja i koordynowanie Miejscowością Tematyczną Dulowa: „Dulowa. Zaginiona Wioska”.
  2. Ochrona i promocja Dziedzictwa Kulturowego Polski, oraz patronat i opieka nad prowadzonymi zajęciami Edukacji regionalnej w Szkole Podstawowej w Czyżówce.
  3. Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Polski oraz patronat i opieka nad prowadzonymi zajęciami i warsztatami edukacyjnymi związanymi z tożsamością kulturową w szkołach i świetlicach na terenie Małopolski Zachodniej i Północnozachodniej.
  4. Archiwizacja Materialnego i Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego regionu Małopolski.
  5. Promocja Gminy Trzebinia na imprezach masowych organizowanych na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego i Skansenu w Wygiełzowie. Zorganizowanie warsztatów edukacyjnych związanych z zaginionymi zawodami- MT Dulowa.
Data aktualizacji danych: 26.09.2018 r.