Herb Gminy Reggello

http://www.comune.reggello.fi.it

Reggello - to włoskie miasto położone w regionie Toskania, w prowincji Florencja. Obejmuje ono powierzchnię 122 km2, i liczy ok. 16.060 mieszkańców. Oprócz Reggello, gmina obejmuje wsie: Cancelli, Canova, Cascia, Caselli, Ciliegi, Donnini, Leccio, Matassino, Montanino, Pietrapiana, Pontifogno, Prulli, Saltino, San Clemente, San Donato in Fronzano, Sant'Ellero, Tosi, Vaggio, Vallombrosa. Gmina jest członkiem Wspólnoty Montana Montagna Fiorentina, a jej patronem jest św. Jakub. Malownicze krajobrazy i przyjemna aura sprawiają, że miejsce to jest idealne do wypoczynku i uprawiania turystyki pieszej. Piękne i funkcjonalne wille, budynki, mosty, młyny, klasztory oraz najstarsze średniowieczne domy, sprawiają, że miasto ukazuje swój nadzwyczajny urok.

Krajobraz gminy jest bardzo różnorodny, charakteryzujący się zmienną wysokością terenu. Obok rejonów uprawnych występują obszary mieszkalne, obiekty przemysłowe i handlowe. Wokół rozpościera się piękny widok na tarasy uprawne, winnice i gaje oliwne, a na większych wysokościach, lasy bukowe i iglaste. Dowodem na atrakcyjność miasta jest biegnący przez Reggello starożytny szlak zwany Strada dei Setteponti.

Ponadto w regionie występują chronione obszary leśne - Forest of St Anthony, nazywane potocznie „zielonymi płucami Reggello". Liczne działania prowadzone przez mieszkańców na rzecz ochrony środowiska wsparte przez Radę Miasta, przyczyniają się do zachowania różnorodności biologicznej tamtejszych ekosystemów. Przyczyniają się do tego propagowane inicjatywy i projekty ekologiczne oraz szeroko realizowana edukacja przyrodnicza.

Kontakty z gminą Reggello Trzebinia nawiązała za pośrednictwem Billy-Montigny, które jest miastem partnerskim Trzebini od 1983 r.