11 kwietnia – po raz pierwszy w historii – obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Uniwersytetów Dziecięcych (IDCU). Inicjatorem wydarzenia jest Europejska Sieć Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET, zaś  pomysłodawczynią - prezes tej organizacji: Jolanta Różowska, która pełni również funkcję prezesa Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci w Trzebini.

 

Święto będzie obchodzone w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach. Z tej okazji zapraszamy starsze dzieci (od IV klasy SP wzwyż) do wzięcia udziału w rozmowie online z dziećmi z uniwersytetu dziecięcego w Getyndze. Rozmowa toczyć się będzie po angielsku i niemiecku.

Fundacja MUdD również będzie świętować online. Na FB Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci dziś ogłoszony zostanie konkurs z nagrodami.

- Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek w historii, potrzebny jest nieskrępowany dostęp do nauki i badań już w młodym wieku. Co roku setki tysięcy dzieci szturmują uniwersytety na całym świecie z jeszcze większą liczbą pytań, a my chcemy to uczcić. Uniwersytety Dziecięce biorą na siebie odpowiedzialność społeczną, wnosząc istotny wkład w dziedzinie edukacji i nauki. Świętujmy razem – zachęca Jolanta Różowska.

(MUdD)