„Pierwsza Gwiazdka nad Trzebinią” pod takim tytułem w sobotni wieczór w Bazylice Mniejszej w Trzebini po raz kolejny odbył się koncert świąteczny. Gościem specjalnym była Alicja Węgorzewska, znana śpiewaczka operowa. Całość nagrywała telewizja.

Finałowy występ1

Koncert "Pierwsza Gwiazdka nad Trzebinią"

Kolędy i pastorałki śpiewali także Anna Sokołowska, Lidia Jazgar, Magdalena Tul, Mateusz Stachura, Kuba Jurzyk, Tomasz Jarosz i Bogdan Kierejsza. O oprawę muzyczną zadbali Orkiestra MUSICALOVE pod kierownictwem Macieja Niecia oraz zespół wokalny GOOD SOUND pod kierownictwem Ewy Niewdany-Hady. Spotkanie poprowadził Łukasz Lech.

- Spotykamy się w Trzebini po raz kolejny. W ubiegłym roku gościem specjalnym był Golec uOrkiestra. W tym roku powitały nas dzieci z Fundacji Braci Golec. Cieszymy się, że możemy tu gościć – mówił prowadzący koncert Łukasz Lech.

- Cieszę się, że tylu mieszkańców bierze udział w wydarzeniu. Budujemy piękną tradycję wspólnego kolędowania – zaznaczył burmistrz Jarosław Okoczuk.

Relację z koncertu będzie można zobaczyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, o godz. 14.10 na antenie TV Trwam.