Dawid Kwiatkowski, Tomasz Karolak, Adi Nowak, Sztywny Pal Azji, Eder, a ponadto Radosław Majdan i Edward Durda. To oni wystąpią 30 lipca nad trzebińskim Chechłem podczas „Chechło Live Festiwal”.

live fest 2022 POZIOM aktualny

Impreza łączy twórców muzycznych, filmowych, youtuberów oraz ludzi sportu. Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” oraz Trzebińskie Centrum Kultury. Na jego realizację udało się pozyskać aż 150 tys. zł z budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Festiwal odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Chechło” w Trzebini. Wstęp wolny!

- Po okresie pandemii, wychodzimy do mieszkańców z ofertą, jakiej w powiecie chrzanowskim jeszcze nie było. Festiwal to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z wyjątkowymi ludźmi, którzy dzięki swojej pracy, wytrwałości odnieśli sukces w swojej dziedzinie. Będzie branża muzyczna, reprezentowana przez Dawida Kwiatkowskiego, filmowa, której twarzą jest Tomasz Karolak, sportowa z Radkiem Majdanem na czele. Nie zabraknie też youtubera. Z publicznością spotka się dziennikarz Edward Durda, która ma też swój kanał na Youtubie – mówi dyrektor wydarzenia Zbigniew Paterak, aktor, dziennikarz, reżyser, pracownik Trzebińskiego Centrum Kultury.

To między innymi oni podzielą się swoimi historiami z publicznością, opowiedzą o swoich inspiracjach i często niełatwej drodze na szczyt.

- Liczymy, że te spotkania pobudzą młodych ludzi do odkrywania swojego potencjału i realizacji marzeń. Jeśli chcą coś osiągnąć w życiu, muszą próbować. Samo nic nie przyjdzie – mówi Zbigniew Paterak.

Impreza rozpoczyna się o godz. 16.00. W programie zaplanowano koncerty gwiazd. Na scenie usłyszymy idola nastolatek Dawida Kwiatkowskiego, Tomasza Karolaka z zespołem „Pączki w tłuszczu”, rapera Adiego Nowaka. Podczas trzebińskiego festiwalu zagra także Sztywny Pal Azji. Będzie to wyjątkowy koncert z okazji 35-lecia istnienia formacji oraz rocznicy wydania pierwszej płyty. Wystąpi ponadto chrzanowski zespół Eder. Organizatorzy zaplanowali też laserowy pokaz świateł, a na finał mega disco. Adam Potocki, dyrektor TCK, podobne wydarzenia chciałby realizować cyklicznie.

- Pomysł organizacji takiej imprezy zrodził się już kilka lat temu podczas Dni Trzebini. Dziękuję organizatorom za jego realizację. Ogromnie się cieszę, że zrewitalizowane Chechło staje się miejscem nie tylko sportu, rekreacji i wypoczynku, ale również miejscem, gdzie można organizować duże wydarzenia kulturalne dla mieszkańców, między innymi koncerty w plenerze. Taka była moja idea – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.