To była pierwsza taka impreza w powiecie chrzanowskim. I choć deszcz nie ustępował ani na chwilę, festiwal nad Chechłem w Trzebini przyciągnął setki osób.

Publicznośc podczas koncertu Kwiatkowskiego

Publiczność bawiła się świetnie

Na scenie wystąpili Eder, Tomasz Karolak z formacją Pączki w Tłuszczu, Adi Nowak, Sztywny Pal Azji, a na finał Dawid Kwiatkowski. Były też rozmowy ze sportowcem Radosławem Majdanem i youtuberem Edwardem Durdą.

- Dobór wykonawców nie był przypadkowy. Zależało nam na różnorodnym reperaturze zarówno dla młodych odbiorców, jak i tych starszych. I to się udało – mówi Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

Było to wydarzenie, łączące twórców muzycznych, filmowych, youtuberów oraz ludzi sportu. Publiczność miała okazję uczestniczyć nie tylko w znakomitych koncertach, ale także posłuchać wyjątkowych ludzi, którzy dzięki swojej pracy, wytrwałości odnieśli sukces w swojej dziedzinie. Na organizację festiwalu pozyskano 150 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

- Gdy kilka lat temu wywalczyliśmy dotację na rewitalizację okolic Zalewu Chechło w Trzebini, nikt nie wierzył, że ośrodek można tak „rozruszać”. Dziś już wiemy, że to świetne miejsce na koncerty i tego typu spotkania. Ogromnie mnie to cieszy, bo taka była moja idea, by nad Chechłem można było nie tylko uprawiać sport czy wypoczywać. Zależało mi, by Chechło stało się miejscem, gdzie można organizować duże wydarzenia kulturalne dla mieszkańców – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk, dziękując organizatorom i wszystkich osobom zaangażowanym w przygotowanie Chechło Live Festiwal.