Po raz kolejny w Bazylice Mniejszej w Trzebini usłyszeliśmy piękne kolędy i pastorałki. Wszystko za sprawą niezwykłego koncertu „Pierwsza Gwiazdka nad Trzebinią” z udziałem wielu gwiazd, m.in. zespołu Tulia i popularnego muzyka Marcina Wyrostka.

koncert

Wydarzenie muzyczne w Bazylice Mniejszej w Trzebini

Był to trzeci z kolei koncert, na który zaprosili wspólnie burmistrz Jarosław Okoczuk oraz ksiądz Superior Edward Toman SDS.

- Jako gospodarz Trzebini czuję się wyróżniony. Nasze miasto słynie ze swojej gościnności. Często słyszę pytanie, co jest w naszej miejscowości, czego nie ma gdzie indziej. Odpowiadam: mieszkańcy, którzy mają ogromne serca – gości powitał burmistrz Jarosław Okoczuk.

Wśród przybyłych był m.in. Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, który - korzystając z okazji - złożył mieszkańcom gminy świąteczne życzenia:

- Boże Narodzenie to święta pokoju, miłości i dobra. Życzę wszystkim pomyślności. Niech opatrzność z nieba wysokiego błogosławi i dodaje sił. Niech nowy 2023 rok będzie rokiem optymizmu, wiary i miłości – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Przybyli do Bazyliki Mniejszej w Trzebini usłyszeli kolędy i pastorałki w wykonaniu wspaniałych artystów: zespołu Tulia, Marcina Wyrostka, a także Anny Sokołowskiej – Alabrudzińskiej, Magdaleny Tul, Michała Gasza, Kuby Jurzyka, Stanisława Plewniaka.

Zagrała orkiestra Musicalove pod batutą Macieja Niecia. Publiczność usłyszała też zespół wokalny Good Sound, którym kieruje Ewa Niewdany – Hady.

Ogólnopolska retransmisja z koncertu świątecznego z Bazyliki Mniejszej w Trzebini na antenie TV Trwam w Boże Narodzenie o godz. 18:15.