W najbliższy piątek zapraszamy Państwa serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Żywa Biblioteka.

napis żywa biblioteka polska

 To kolejna odsłona tego wydarzenia, która odbędzie się w trzebińskiej Bibliotece. Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch promujący prawa człowieka i dialog społeczny. Od 2007 roku jest obecna w Polsce.

Jak to działa

Podobnie jak w prawdziwej bibliotece, można wybierać z całego szeregu tytułów. Różnica polega na tym, że książkami są tu ludzie, a zamiast czytania jest rozmowa. Osoba, który przychodzi do Żywej Biblioteki, rejestruje się i dostaje kartę biblioteczą. Następnie zapoznaje się z Katalogiem dostępnych tytułów Żywych Książek – ludzi reprezentujących grupy, z którymi związane są stereotypy i uprzedzenia. Wybór Żywych Książek jest odpowiedzią na aktualne potrzeby danej społeczności i opiera się na lokalnym kontekście.

Już od godziny 14:00 będzie można „wypożyczyć” Żywą Książkę i porozmawiać z nią

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Biblioteki i przeprowadzenia wyjątkowych rozmów z wyjątkowymi ludźmi. Katalog Książek dostępny na: www.zywabibliotekakrakow.pl oraz w Bibliotece w dniu wydarzenia. Więcej informacji uzyskać można w Wypożyczalni Beletrystycznej lub pod numerem telefonu 32 612 13 98 wew. 105.