Droga zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Ciężkowicką do ostatnich zabudowań. Będą utrudnienia w ruchu.

ul Robotnicza

 Fragment ul. Robotniczej na osiedlu Siersza

Na czwartek 23 maja zaplanowano przekazanie placu budowy. Na zlecenie Gminy prace wykona wyłoniona w przetargu firma Usługi Drogowo – Transportowe Koryczan Stanisław z Witeradowa. Na realizację zadania ma czas do 15 października. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Przebudowywany odcinek będzie wyłączony z ruchu. Zakaz nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji.

- Ulica Robotnicza jest w fatalnym stanie. Cieszymy się, że po tylu latach starań wreszcie się to zmieni i pojawi się nowa nawierzchnia. Docelowo chcielibyśmy połączyć ul. Robotniczą z ul. Zieloną, ale z uwagi na nieuregulowany stan gruntów, na razie jest to niemożliwe. Przebudowa tego odcinka to jednak pierwszy krok w tym kierunku – mówi Mateusz Król, przewodniczący Rady Osiedla Siersza i zarazem radny.

Przebudowa odcinka ul. Robotniczej to koszt 868 573 zł. Gmina nie musi wykładać całej sumy ze swojego budżetu. Na realizację zadania pozyskała aż 530 747,87 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (nabór 2024).