W sobotę 15 grudnia 2018 r. mieszkańcy Gminy Trzebinia spotkali się na organizowanej w naszym mieście „Wigilii na trzebińskim Rynku".

wigilia na rynku15.12.20181

W trakcie wydarzenia życzenia świąteczne w imieniu władz gminy Trzebinia złożył m.in. Pan Burmistrz Jarosław Okoczuk, Ksiądz Proboszcz Stanisław Bercal oraz Adam Potocki Dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

 

Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową oraz laureatom VI-go Gminnego Konkursu Plastycznego dla Przedszkoli na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Odbyła się również degustacja potraw wigilijnych, której darczyńcą był ORLEN Południe. W trakcie wydarzenia prowadzono loterię świąteczną, z której dochód przeznaczony został na rzecz 9-letniej Antosi mieszkanki Trzebini. Można było także wziąć udział w świątecznych warsztatach samodzielnego malowania bombek oraz ozdób choinkowych.

 wigilia na rynku15.12.20184

Dużym powodzeniem cieszyła się ekologiczna akcja ORLEN Południe – Głównego Darczyńcy Wigilii pn.: ORLEN Południe „Eko nie tylko od święta”. Osoby, które oddały 5 kg makulatury otrzymały sadzonki drzewek iglastych. Środki pieniężne uzyskane ze zbiórki makulatury w kwocie 300,00 zł trafią do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej.

 

Na scenie zaprezentowany został program pt „Świąteczne kolędowanie” – przygotowany specjalnie z tej okazji, wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Trzebini oraz Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini. W tym roku trzebińską wigilię uświetnił koncertu Andrzeja Rybińskiego.  

ZOBACZ relację filmową