W dniu 17.05.2024 drużyna U12 dziewcząt z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trzebinia" przy Szkole Podstawowej Nr 3 wzięła udział w finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku. W zawodach, które 16 i 17 maja odbyły się w Wadowicach na boiskach klubu sportowego Skawa Wadowice, rywalizowało łącznie 111 zespołów – zwycięzców eliminacji powiatowych w kategoriach U-8, U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców.

Zawody sportowe Wadowice maja 2024 3

Rangę turniejowi nadali goście, piłkarskie gwiazdy: medalista mistrzostw świata 1974 roku Zdzisław Kapka, uczestnicy światowych i europejskich championatów: Sławomir Peszko i Michał Pazdan, reprezentanci kraju: Stanisław Sobczyński, Marek Motyka oraz były piłkarz Wisły i ligowy trener Dariusz Marzec.

Trzebinię reprezentowały zawodniczki PUKS: Nowotarska Magda, Kolbiarz Natalia, Kolbiarz Julia, Maja Głogowska, Natalia Mędrzyk, Ola Koselska, Ola Tylek  i Kinga Krawczyk.

Zawody sportowe Wadowice maja 2024 1

Wielu znakomitych piłkarzy, a obecnie trenerów czy też działaczy, oglądało grę dziewcząt z Trzebini. Miło nam poinformować, że gremium to wybrało najlepszą bramkarkę turnieju i została nią Magdalena Nowotarska z Trzebini. Zgodnie z opinią trenera Magda broniła jak natchniona w meczach, a jeszcze większe wrażenie robiły jej obrony rzutów karnych. Cała drużyna spisała się na medal, a dokładniej na brązowy, zajmując 3 miejsce w województwie i przegrywając w półfinale tylko ze zwyciężczyniami turnieju.

Zawody sportowe Wadowice maja 2024 2

Wyniki: Grupa A

SP 1 Przeciszów 2:2, bramki: Mędrzyk N., Kolbiarz J.

SP Siercza 3:1, bramki: Krawczyk K., Kolbiarz J., Mędrzyk N.

Ponieważ razem w grupie z drużyną z Przeciszowa, drużyna z Trzebini zdobyła tyle samo punktów i miała tę samą różnicę bramek (5:3), a także tyle samo strzelonych bramek, o pierwszym miejscu w grupie zdecydowały rzuty karne. Dziewczęta z Trzebini wygrały 3:2 po celnych strzałach Natalii Mędrzyk,  Julii Kolbiarz i Natalii Kolbiarz.

W ćwierćfinale decydował mecz z ZS Jaroszowice 2:2. Bramki zdobyły Maja Głogowska i Natalia Kolbiarz. Tutaj także, po serii rzutów karnych Natalii Mędrzyk i Natalii Kolbiarz, trzebinianki wygrały 2:1.

W półfinale mecz rozegrano z drużyną SP Wierzchosławice 1:5; bramka Natalii Kolbiarz. Zawody zakończył mecz o 3 miejsce SP Trojeczka Jelna 2:1, Maja Głogowska i Julia Kolbiarz.

Gratulujemy zawodniczkom z Trzebini i życzymy dalszych sportowych sukcesów.