Do 30 września dzieci w wieku 5-15 lat mają czas na przygotowanie projektu maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Konkurs już wystartował. Czekają atrakcyjne nagrody - m.in udział w otwarciu i zamknięciu wydarzenia, bilety VIP oraz oficjalne gadżety wydarzenia.

 

grafika

Wybór maskotki, która będzie symbolem dużej imprezy to z pozoru igraszka, ale tak naprawdę jest to bardzo ważna decyzja. Symbolika w sporcie ma kluczowe znaczenie. Maskotka – o ile trafi w gusta kibiców – sprawia, że pamięć o imprezie żyje jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu sportowej rywalizacji.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie projektu/rysunku maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 przez uczestnika w wieku 5-15 lat.
Projekt lub rysunek maskotki powinien być związany z ideą Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 czy olimpizmu, ale także posiadać elementy kojarzące się z miastem i regionem Gospodarza.


Konkurs potrwa do 30 września 2022 r. do godz. 12:00. Projekt/rysunek powinien zostać przesłany na adres siedziby spółki Igrzyska Europejskie Sp. z.o.o lub na maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. wraz z wypełnionymi formularzami stanowiącymi załączniki do regulaminu.

Nagrody

Zwycięzca otrzyma nagrodę, na którą składają się:
• wejście na ceremonię otwarcia i ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wraz z maskotką,
• bilety VIP na ceremonię dla rodziny (maksymalnie 4 osoby),
• pakiet oficjalnych gadżetów IE2023,
• spersonalizowana maskotka, która zainspirowana zostanie projektem.

Organizatorzy przewidują także upominki związane z Igrzyskami Europejskimi 2023 dla pierwszych stu osób, które przyślą swoje prace.

Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu znajdują się w regulaminie na stronie Organizatora – https://ie2023.pl/.

 (UMWM Kraków)