Tylko do końca sierpnia można przesyłać zgłoszenia do czwartej edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski. Ma on na celu wspieranie inicjatyw służących rozwojowi turystycznemu regionu, dobrych praktyk, popularyzacja turystyki i promowanie wartościowych produktów turystycznych w województwie małopolskim.

Maopolskapl TSM 790x525
Konkurs składa się z trzech etapów. Do 31 sierpnia możliwe jest zgłaszanie kandydatur. Może zrobić to praktycznie każdy: przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, samorządów gospodarczych, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, organizacji pozarządowych, prywatnych przedsiębiorców, innych podmiotów działających w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne. W drugim etapie konkursu to internauci w głosowaniu on-line zadecydują kto zasługuje na nagrodę i wyróżnienie w 6 kategoriach. Głosowanie potrwa od 8 do 27 września, do 7 października kandydatury oceni dodatkowo Kapituła Konkursu, ostatecznie laureatów poznamy najpóźniej 28 października. Aby zgłosić kandydata wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie konkurs.visitmalopolska.pl a w ciągu trzech dni dostarczyć zgodę gospodarza lub właściciela zgłaszanego podmiotu.

- Kolejna edycja Konkursu Turystyczne Skarby Małopolski to doskonała okazja, aby pokazać ile ciekawych, nietuzinkowych miejsc i inicjatyw zlokalizowanych jest w Małopolsce. Dzięki temu projektowi wyłanianie i nagradzane są najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów goszczących w Małopolsce przedsięwzięcia, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem. Jesteśmy z tego bardzo dumni i zrobimy wszystko aby utrzymać zaszczytną pozycję lidera mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Laureaci i wyróżnieni wybierani będą w 6 kategoriach: Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna, Najciekawszy szlak turystyczny, Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne, Unikatowa atrakcja turystyczna, Sielskie klimaty - wypoczynek blisko natury, W gościnie – oferta kulinarna.

Laureat kategorii Miejsce z klimatem – jedna z małopolskich gmin, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 zł, którą będzie mogła przeznaczyć na rozwój swojego potencjału turystycznego. Wszyscy laureaci otrzymają pamiątkowe statuetki i staną się bohaterami dedykowanej kampanii promocyjnej realizowanej przez współorganizatora Konkursu – Małopolską Organizację Turystyczną.

Nie warto zwlekać ze zgłoszeniem kandydatury. Prawdziwe skarby bywają czasem dobrze ukryte, nie leżą przy głównym szlaku, nie są opisane na kartach przewodników, trzeba dobrze poszukać, udać się w nieznane, tropić ślady, wsłuchać się w opowieści miejscowych, włożyć w poszukiwania odrobinę wysiłku. Ale gwarantujemy poszukiwania Turystycznych Skarbów Małopolski dadzą każdemu ogromnej satysfakcji.

- Gorąco zachęcam do zgłaszania kandydatów do konkursu, tym bardziej, że tak wiele miejsc w Małopolsce zasługuje na wyróżnienie. Bardzo liczymy na Państwa aktywność zarówno w pierwszym etapie konkursu, jak również w trakcie głosowania – podkreśla Iwona Gibas.

Regulamin konkursu, oraz wszelkie szczegóły organizacyjne są dostępne na stronie https://konkurs.visitmalopolska.pl/.

(UMWM)