W nadchodzące wakacje małopolscy terytorialsi przygotowali dwa terminy szkoleń podstawowych i wyrównawczych dla wszystkich, którzy podczas letniej przerwy w nauce i pracy chcą zdobyć nowe umiejętności i zostać żołnierzami 11. Małopolskiej Brygady OT. To będzie już 5 rok z projektem "Wakacje z WOT".

  PLAKAT WAKACJE 2024 z 11MBOT

Zainicjowany w 2019 roku projekt „Wakacje z WOT” cieszy się nieustannym zainteresowaniem osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z wojskiem. W okresie od czerwca do września we wszystkich jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej organizowane są szkolenia podstawowe (czyli tzw. „szesnastki”) i wyrównawcze („ósemki”) dedykowane przede wszystkim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce. Z „wakacyjnych szkoleń” chętnie korzystają także inni ochotnicy, którzy czas letnich miesięcy chcą wykorzystać na zdobycie nowych umiejętności, poprawę swojej kondycji fizycznej, poznanie nowych znajomych i zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

Mieszkańcy Małopolski, którzy nigdy nie byli w wojsku, a chcą poznać podstawy wojskowego rzemiosła, będą mogli odbyć szkolenie podstawowe w 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w dwóch termiach: 21.06 do 06.07 lub 06.09 do 21.09.  Z kolei dla żołnierzy rezerwy przygotowano szkolenie wyrównawcze w terminach: 21.06 - 28.06 lub 06.09 - 13.09.

Jak przygotować się na Wakacje z WOT?

Skontaktuj się z rekruterem 11 MBOT ze swojego powiatu – na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl Wyszukiwarka na stronie pozwoli na znalezienie numerów telefonów do żołnierzy, którzy udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i szkoleń w WOT.

Przygotuj wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej i złóż w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU). Im wcześniej złożysz dokumenty, tym większa szansa, że dostaniesz się na wybrany przez ciebie termin.

Po przejściu procedury rekrutacyjnej oczekuj na wydanie karty powołania, na której znajdziesz informacje dotyczące daty, czasu i miejsca, w którym rozpoczniesz swoje szkolenie. Kartę powołania odbierzesz w swoim WCR.

 (zew)