23 września rozpoczyna się jesienna akcja szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie. Potrwa do 1 października.

lis

Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie. Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka/prostopadłościanu koloru zielonobrązowego o intensywnym zapachu rybnym zawierający wewnątrz blister aluminiowo-plastykowy wypełniony płynem.

ZALECENIA:

  1. W okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.
  2. Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
  3. Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać szczepionki.
  4. Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie, ul. Mjr Grzybowskiego 7, tel.: (32) 623-24-07.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela:

- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie, tel. (32) 212-12-96
- Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie, tel. (12) 293-10-00.