Dojazd komunikacją miejską

 

Dojazd samochodem

 • z Krakowa:

a) autostradą A4 w kierunku Katowic, zjazd na Trzebinię, ulicą Długą obok klasztoru Salwatorianów do wiaduktu, za wiaduktem ulicą Kościuszki w kierunku centrum Trzebini, po czym skręcić w lewo na rozjeździe przed światłami. Należy przejechać 500 m ulicą Św. Stanisława i zaparkować na jednym z parkingów przed Balatonem. W związku z dużym natężeniem ruchu turystów w okresie letnim, w przypadku przepełnienia miejsc parkingowych przy kąpielisku prosimy kierować się na parkingi usytuowane w centrum miasta (lista poniżej).

b) drogą krajową nr 79 z Krakowa (przez Zabierzów i Krzeszowice), w Trzebini skręcić w prawo za światłami, przejechać 500 m ulicą Świętego Stanisława. Należy skorzystać z parkingu przed Balatonem lub kierować się na inne parkingi do centrum miasta.

 • z Katowic, Mysłowic i Jaworzna:

a) autostradą A4 w kierunku na Kraków, zjazd na Trzebinię, ulicą Długą obok klasztoru Salwatorianów do wiaduktu, za wiaduktem ulicą Kościuszki w kierunku centrum Trzebini i skręcić w lewo na rozjeździe przed światłami. Należy przejechać 500 m ulicą Św. Stanisława i skorzystać z parkingu przed Balatonem lub kierować się do centrum miasta.

b) drogą krajową nr 79 (przez Jaworzno i Chrzanów), zjazd na Trzebinię, ulicą Długą obok klasztoru Salwatorianów do wiaduktu, za wiaduktem ulicą Kościuszki w kierunku centrum Trzebini, skręcić w lewo na rozjeździe przed światłami. Należy przejechać 500 m ulicą Św. Stanisława i skorzystać z parkingu przed Balatonem lub kierować się do centrum miasta.

 • z Olkusza:

a) drogą krajową nr 791 (przez Lgotę i Myślachowice), zjazd na Trzebinię, ulicą Piłsudskiego obok Dworu Zieleniewskich do Rynku, dalej prosto do świateł,  skręcić w prawo w ulicę Krakowską, i jeszcze raz w prawo w ulicę Św. Stanisława, przejechać 500 m i skorzystać z parkingu przed Balatonem lub kierować się do centrum miasta.

 

Parkingi

Przy ośrodku zorganizowane są trzy parkingi niestrzeżone płatne, czynne (w sezonie letnim):

 • od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00
 • w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 18.00

parkingi przy Balatonie - link prowadzi do Openstreetmap

Ponadto w odległości do 1 km znajdują się parkingi:

 • przy Domu Kultury „Sokół" (przy ul. Kościuszki - dojście ul. Harcerską i Św. Stanisława)
 • przy Małym Rynku (ul. Świętego Stanisława)
 • miejsca parkingowe na ul. Szkolnej i ul. Rybnej (dojście od ul. Rybnej)
 • parking „Za młynem" (ul. Krakowska - dojście przez Rynek i ulicami Narutowicza i Świętego Stanisława)
 • parking przy Urzędzie Miasta w Trzebini (ul. Marszałka Piłsudskiego - dojście przez park przy Dworze Zieleniewskich i od strony ul. Rybnej)
 • dwupoziomowy parking miejski przy targu w Trzebini (ul. Młoszowska - dojście przez park przy Dworze Zieleniewskich i od strony ul. Rybnej)
 • parkingi przy dworcu kolejowym (dojście ul. Kościuszki i ul. Harcerską)

Prosimy wszystkich turystów odwiedzających kąpielisko o zachowanie szczególnej ostrożności przy parkowaniu swoich samochodów i przestrzeganie przepisów drogowych.

Aktualizacja: 21.06.2021 BW