Schematyczna mapa kąpielisk w gminie Trzebinia

Osobom zainteresowanym uprawianiem sportów wodnych, szukających ochłody w upalne dni lub przyjemnego otoczenia na nieśpieszny spacer, proponujemy kilka miejsc na terenie Trzebini, różniących się tak charakterem, jak i przygotowaną ofertą:

AQUA PLANET  link informacji

BALATON link do informacji

Zalew CHECHŁO link do informacji

KOZI BRÓD link do informacji

 GLINIAK  link informacji

 Osobom planującym wypoczynek nad wodą przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć niepotrzebnej tragedii oraz spędzić przyjemnie wakacje i czas wolny.

  • Najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, pod nadzorem ratowników
  • Dobrze jest znać oznaczenia obowiązujące na kąpielisku: biała flaga – kąpiel dozwolona, czerwona flaga – kąpiel zabroniona, brak flagi – nie ma dyżuru ratowników
  • Obecność ratowników nie zwalnia rodziców lub opiekunów z obowiązku pilnowania dziecka. Odpowiedzialność za swoje dzieci zawsze ponoszą rodzice.
  • Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdy nie wiesz, jaka jest głębokość wody i jak ukształtowane jest dno. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem!
  • Bawiąc się w wodzie, nie zakłócaj wypoczynku innym. Zadbaj o czyste kąpielisko - nie wrzucaj do wody żadnych śmieci, butelek, papierków, opakowań.

Aktualizacja: 10.11.2020 BW