Późna dorosłość to dla wielu osób okres, kiedy realizują własne pasje, wcześniej często odkładane w związku z wykonywaniem pracy zawodowej, ale też czas, kiedy z ciekawością świata i otwartością na nowe wyzwania biorą udział w zupełnie nowych zajęciach.

 

Chcesz zadbać o dobrą formę fizyczną? Przyjdź na zajęcia gimnastyczne w domach kultury lub weź udział w programie dla seniorów „Jesteśmy Aktywni”, organizowanym przez Gminę Trzebinia na krytej pływalni w Trzebini (ul. Rafineryjna 10a).

 

Szukasz pomysłu na ciekawe spotkanie lub niedaleką wycieczkę w miejsce, gdzie osoby starsze, także te o specjalnych potrzebach, mogą liczyć na serdeczność i zrozumienie? Zapoznaj się z ofertą wiosek tematycznych w Dulowej i Bolęcinie, które proponują spotkanie z zaginionymi zawodami, gry terenowe oraz dobre jedzenie i ciekawe rękodzieło.

 

Znudziło Cię siedzenie w domu, chcesz uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich lub masz pomysł na swój udział w wydarzeniach kulturalnych? Przyjdź na gminne imprezy i wydarzenia, w tym największą, organizowaną co roku imprezę dedykowaną seniorom: „Trzebińskie lato na polu”.

 

Chcesz się dowiedzieć czegoś ciekawego o świecie, opanować język obcy, poznać zasady dbania o zdrowy tryb życia w starszym wielu lub szukasz okazji do rozwinięcia swoich talentów artystycznych? Zapisz się na zajęcia Uniwersytetu III Wieku w Trzebini (Dom Kultury „Sokół” w Trzebini, ul. Kościuszki 74).

 

Kochasz kino i masz ochotę obejrzeć dobry film na dużym ekranie? W trzebińskim kinie możesz rezerwować i kupować bilety na interesujące pokazy także przez Internet, a po seansie zajrzeć na kawę do pobliskiej kawiarni (Kino „Sokół” w Trzebini, ul. Kościuszki 74). Osobom w wieku 67+ przysługuje bilet ulgowy (po okazaniu dowodu tożsamości).

 

Zły stan zdrowia ogranicza Twoją sprawność ruchową i potrzebujesz specjalnych urządzeń, ułatwiających chodzenie i codzienne funkcjonowanie? Skorzystaj z zasobów działającej w Trzebini Wypożyczalni Sprzętu Medyczno – Rehabilitacyjnego (Urząd Miasta w Trzebini, Wydział Spraw Społecznych, ul. Narutowicza 10, I piętro pok. 1).

 

Jesteś osobą aktywną, chcesz działać na korzyść swojego otoczenia lub innych ludzi albo masz wolny czas i energię, by udzielać się jako wolontariusz? Przyłącz się do jednej z licznych w Trzebini organizacji pozarządowych, zajmujących się różnymi dziedzinami życia społecznego.

 

Chcesz się dowiedzieć, jak komfortowo i bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu? Przyjdź na bezpłatne zajęcia, organizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini (siedziba główna MBP, ul. Narutowicza 10, I piętro, sala czytelni).

 

Nie siedź w domu w czwartkowe przedpołudnia – przyjdź na cotygodniowe spotkanie towarzyskie seniorów, organizowane przy kawie w trzebińskiej Medi@tece (Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini, ul. Narutowicza 10, I piętro).