W związku z przystąpieniem Gminy Trzebinia do Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora - edycja Gminy Trzebinia, prowadzonego przez Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, od 9 stycznia 2023 r. trzebińscy seniorzy mogą ubiegać się o Kartę Seniora w Urzędzie Miasta Trzebini. Wnioski o wydanie karty można pobrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini oraz wszystkich jej filiach a także na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miasta Trzebini.

Wypełnione formularze należy składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Trzebini przy ul. Narutowicza 10, I piętro, pokój nr 2.

O Kartę Seniora mogą się starać wszyscy mieszkańcy Gminy Trzebinia, którzy ukończyli 60 rok życia. Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mają uprawnienia do korzystania z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień przygotowanych przez partnerów Programu w całej Polsce.

loga karta seniora

Aktualnie partnerami Ogólnopolskiej Karty Seniora jest około 3000 firm i instytucji, wśród których są m.in. uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, instytucje kultury (tj. kina, teatry), hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony optyczne, obiekty sportowo-rekreacyjne i inne, zlokalizowane na terenie całego kraju. Pełna lista podmiotów oferujących zniżki dostępna jest pod tym linkiem w formie pliku .pdf.