Dyrektor Jadwiga Iwona Kiełbus w imieniu całej społeczności przedszkolnej zwróciła się z prośbą do Kardynała Stanisława Dziwisza o wyrażenie zgody i poświęcenie sztandaru przedszkola i tablicy pamiątkowej przedstawiającej sylwetkę patrona. Poświęcenie odbyło się w kościele Niepokalanego Serca NMP w Trzebini - Sierszy w dniu 31.05.2011 r.

Po mszy świętej przedszkolaki przedstawiły improwizację słowno - muzyczną: „Śladami Jana Pawła II". Powrót dzieci do przedszkola ulicami Gaja uatrakcyjniła Trzebińska Orkiestra Dęta. Barwny korowód rozweselił mieszkańców osiedla, a dzieciom przyniósł radość i nadał doniosłość ich świętu.

 

W auli przedszkola dorośli uczestnicy święta obejrzeli pokaz multimedialny „Odkrywam: prawdę, dobro i piękno", a Dyrektor Jadwiga Iwona Kiełbus zapoznała ich z koncepcją pracy Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Jana Pawła II opartej na twórczym działaniu dziecka wobec siebie, rodziny, społeczności lokalnej, środowiska, w którym żyje. Zapewniła, iż błogosławiony Jan Paweł II - przyjaciel dzieci, patron przedszkola jest dla nauczycieli, wychowawców i rodziców drogowskazem w wychowaniu i edukacji przedszkolaka.


Doceniając uczestnictwo Burmistrza Miasta Pana Stanisława Szczurka w tworzeniu optymalnych warunków umożliwiających wszechstronny rozwój dziecka i sukces w dalszej edukacji poprosiła o przyjęcie tytułu „Przyjaciela Przedszkola". Dziękując ks. proboszczowi Stanisławowi Krzysikowi za pozytywne myślenie, którego nigdy mu nie brakuje, a pozwoliło wzmocnić więź współpracy z przedszkolem tworząc klimat życzliwości i wzajemnego zaufania dyrektor wręczyła „Przyjaciela Przedszkola". Nagrody „Przyjaciela Przedszkola" otrzymali również dyrektor TCA Pan Andrzej Miranowicz, Państwo Jadwiga i Adam Natkaniec, którzy przez całą kadencję edukacji przedszkolnej swojej córki Julii współuczestniczyli w działaniach przedszkola. Dyrektor Jadwiga Iwona Kiełbus dziękując za życzliwość, przychylność i otwartość Pani Renacie i Krzysztofowi Wójcik wręczyła również im tytuł „Przyjaciela Przedszkola". Pan Włodzimierz Korczyński prezes trzebińskiego oddziału TPD także otrzymał tytuł „Przyjaciela Przedszkola" za wspieranie działań przedszkola nadających wymiar europejski edukacji przedszkolnej.


Kontynuacją uroczystości był popołudniowy festyn rodzinny z okazji święta mamy, taty i dziecka pt. „Mama Tata i Ja". Na zakończenie występów każde dziecko otrzymało balonik. Białe i żółte balony z życzeniami płynącymi ze szczerego malutkiego serduszka przedszkolaków poszybowały prosto w niebo, do błogosławionego Jana Pawła II.


Następnie profesjonalny wodzirej zaprosił wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Były tańce, konkursy i zabawy muzyczne. Można było posmakować wspaniałych wypieków. Przepyszne kiełbaski kusiły zapachem i zapraszały do degustacji zarówno dzieci jak i dorosłych. Loteria fantowa, pod zachęcającym tytułem „Każdy los wygrywa" miała powodzenie podczas całej imprezy, każdy przedszkolak biorący udział w loterii otrzymywał nagrodę. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Jadwiga Iwona Kiełbus podziękowała wszystkim za przybycie, pomoc w zorganizowaniu uroczystości, a wychowawcy grup wręczyli upominki dla swoich podopiecznych z okazji wyczekiwanego przez nich święta, jakim jest Dzień Dziecka.

 

Zobacz relację zdjęciową z uroczystości
 

Fot.: Poświęcenie sztandaru Przedszkola Samorządowego Nr 6 w dniu 31.05.2011 r.