Kilkaset osób z gmin Powiatu Chrzanowskiego bawiło się w minioną sobotę (20.08) na PIKNIKU SENIORA, który został zorganizowany na placu przy ul. Ochronkowej w Trzebini. Patronat nad imprezą sprawowali: starosta chrzanowski - Adam Potocki oraz burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek.

W ramach PIKNIKU SENIORA zorganizowano wystawę rękodzieła artystycznego oraz przeprowadzono konkursy: potraw, na najsmaczniejsze ciasto i artystyczny, w których uczestniczyli członkowie kół emerytów, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i zespoły śpiewacze skupiające w swoich szeregach seniorów. Uczestników poszczególnych konkursów uhonorowano dyplomami i drobnymi upominkami.


W trakcie imprezy sprzedawano również cegiełki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, a wśród osób które je kupiły rozlosowano liczne i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Dużą ciekawostką dla imprezowiczów był pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu jednostek OSP z Chrzanowa, Myślachowic i Sierszy. Do późnego wieczora seniorów bawiła śląska kapela - Ferajna Makuli.


- Impreza spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony seniorów, dlatego już myślimy o organizacji kolejnego pikniku w przyszłym roku. To dobry sposób na integrację środowisk seniorskich ze wszystkich gmin naszego powiatu - mówi Paweł Rejdych, pełnomocnik burmistrza Trzebini ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.


- Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego PIKNIKU SENIORA. Szczególne podziękowania składam zaś licznym sponsorom, którzy ufundowali cenne nagrody dla seniorów uczestniczących w imprezie - dodaje Paweł Rejdych.


PIKNIK SENIORA został zorganizowany staraniem: Urzędu Miasta w Trzebini, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Trzebińskiego Centrum Kultury, Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chrzanowie oraz Koła nr 11 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Myślachowicach.
(RS)

 

Fot.: Uczestnicy tegorocznego Pikniku Seniora.

 

Zobacz galerię zdjęć