Uczennice Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini – Sierszy: Kaja Brzozowska, Anna Śliperska, Karolina Kozub i Agnieszka Celarek zorganizowały Dzień Hakowicza w ramach ogólnopolskiej akcji "Mam haka na raka".

- Nasze uczennice poranek rozpoczęły od przygotowań do prelekcji, którą przedstawiły w postaci prezentacji multimedialnej dla uczniów i grona pedagogicznego liceum. Następnie każdy z obecnych otrzymał krótki quiz do rozwiązania na bazie przedstawionej prezentacji – relacjonuje Danuta Bis z  Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini – Sierszy.

Kolejnym akcentem przeprowadzonej akcji był zorganizowany przez dziewczyny konkurs na najlepszy plakat dotyczący profilaktyki raka skóry. Każda z klas, miała za zadanie przygotować jeden poster w ramach lekcji wychowawczej.

Tuż po tym, uczennice ruszyły na “marsz” z balonami i ulotkami po okolicznych sklepach, dzięki czemu trafiły na wielu sympatycznych ludzi, którzy zainteresowali się wagą tego wydarzenia. Na sam koniec udały się do sąsiedniego przedszkola, by rozdać maluchom balony i zapowiedzieć jeszcze jedną wizytę w przedszkolu.

- Po tak wyczerpującym dniu nasze uczennice nadal chcą działać na polu szerzenia profilakyki zdrownej majacej na celu ograniczenie zachorwowań na nowotwory – podsumowuje Danuta Bis.

Fot.: Organizatorki Dnia Hakowicza w ramach ogólnopolskiej akcji "Mam haka na raka" w Publicznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini – Sierszy.

8.02.2013

(RS)