14.02.2013 r. w Medi@tece w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z młodzieżą prowadząc LEKCJĘ EUROPEJSKĄ.

 

W bezpośredni, niezwykle ciepły i zajmujący sposób opowiadała o historii powstania Unii Europejskiej i o jej założycielach. Z właściwą sobie pasją przybliżyła słuchaczom projekty nad którymi pracuje oraz wyjaśniła na czym polega ujednolicenie rynku europejskiego. Młodzież miała okazję wziąć udział w quizie przeprowadzonym przez asystentki Pani Posłanki Anetę Godynię i Anetę Rybak.

Jedno z pytań okazało się zbyt trudne - nikt z młodzieży nie rozpoznał na zdjęciu  szefa Komisji Europejskiej José Manuela Durão Barroso, ale z pomocą przyszedł, obecny na spotkaniu Burmistrz Trzebini Pan Stanisław Szczurek. Warto dodać, że Róża Thun w swojej  działalności wspiera biblioteki organizując akcję zbierania książek w których też uczestniczymy.

Chętnie też obejmuje Honorowy Patronat nad imprezami organizowanymi w MBP w Trzebini tj. Tydzień Europejski w Bibliotece - propagujący wiedzę o UE wśród najmłodszych, Odczyty Młodych Naukowców z Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci. Mamy nadzieję na kolejne miłe spotkanie z Panią Różą Thun.

 

Informacja przesłana  przez Miejską Bibliotekę Publiczną