18 lutego, ogłoszony przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju "Trzebińskim Dniem Życzliwości" to dzień, kiedy mali podopieczni przedszkola, życząc miłego dnia, rozdają serdeczne uśmiechy.

 

Już po raz trzeci przedszkolaki obdarowały mieszkańców Trzebini dziecięcą wesołością. głosząc ideę przedszkolnego wolontariatu: bezinteresownej pomocy potrzebującym, dzielenia się z innymi dobrem, miłością i ciepłem. Dzieci rozdały  dorosłym  350 kotylionów. W odblaskowych kamizelkach odwiedziły miejsca użyteczności publicznej, trzebiński rynek i osiedle Gaj. 

 

mieszkańcom miasta

 

Honorowym patronatem akcji „Kotylion” był burmistrz Stanisław Szczurek, który nie tylko włączył się w przedsięwzięcie przedszkola, ale przede wszystkim poparł małych mieszkańców Trzebini. Okazał swoją wdzięczność i radość, rozbudził autentyczny, dziecięcy entuzjazm potrzebny do twórczego działania, uzasadniając potrzebę dzielenia się uśmiechem z innymi i podkreślając, że "to one szczere i miłe dają trzebińskiej społeczności  wiarę i chęć działania, łączą dorosłych". Zapewnił dzieci, że dzięki ich obecności wszystkim lepiej i owocniej minie dzień.

 

wizyta u burmistrza

 

Dyrektor przedszkola Jadwiga Kiełbus widzi potrzebę kultywowania obchodów tego dnia nie tylko przez placówkę, którą zarządza, ale przede wszystkim przez organizacje, instytucje, osoby, które są odpowiedzialne za kształtowanie społecznych i opiekuńczych uczuć młodego pokolenia - aby mogły one z dumą i z przyjemnością wzrastać w społeczność lokalną, mając poczucie przynależności do niej, akceptacji i uznania swojego rodzinnego miasta – Trzebini.

 

Informacja przesłana przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju