22 marca 2013 r. wielopokoleniowe rodziny zaproszono do Biblioteki w Trzebini na spotkanie „Zasadź drzewo w Internecie”, zorganizowane w ramach międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”. Ma ona zachęcić do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

 

Wraz z Gościem specjalnym, historykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, PIOTREM MATANEM zachęcano do wspólnego odkrywania tajników Internetu.
 

Podczas spotkania „Zasadź drzewo w Internecie” uczestnicy sprawdzili w sieci, gdzie w Polsce mieszkają osoby noszące takie samo nazwisko. Odpowiadali na pytania dotyczące relacji między członkami rodziny. Kolejnym krokiem było poznanie znaczenia imion i nazwisk z wykorzystaniem narzędzi. Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre- Europe. W poprzednich dwóch edycjach w których również uczestniczyła trzebińska biblioteka, udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom.

 

Informacja przesłana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Trzebini