W sobotę 25 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini odbył się kolejny już piknik integracyjny, organizowany co roku ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "MUMINKI", które działa przy parafii Św. Barbary w Krystynowie.

 

W tym roku hasło pikniku brzmiało: "POLSKA BIEGA i my też", gdyż braliśmy udział  w ogólnopolskiej akcji promującej bieganie. Należy nadmienić, że byliśmy jedyną szkołą w powiecie oraz jedną z kilku w województwie zaangażowanych w tę akcję.

 

Piknik obfitował w liczne atrakcje zaplanowane przez organizatorów. Imprezę rozpoczęliśmy od biegu osiedlowego, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych z rodzicami i osoby niepełnosprawne. Dla starszych zaplanowano bieg po okolicznym lesie, który był znacznie dłuższy i wymagał wiele wysiłku. W obu biegach wystartowało łącznie ok. 100 osób: dzieci, rodziców, niepełnosprawnych i ich opiekunów, nauczycieli.

 

polska biega 2

 

W czasie trwania pikniku odbywały się również warsztaty plastyczne uczniów naszej szkoły i członków stowarzyszenia " Muminki". Można było na nich wykonać wiele fantastycznych ozdób, małych niespodzianek także na Dzień Matki. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której wygrywał każdy los. Wspólne świętowanie zaszczycili swą obecnością znamienici goście: Pan Burmistrz Stanisław Szczurek z małżonką oraz radni: p. Katarzyna Majewska i p. Stanisław Starczynowski.

 

Rodzice zadbali o "coś" dla ciała: Można było przekąsić smaczne ciasto, galaretkę z owocami oraz zjeść pyszną kiełbaskę z grilla. Uroczystość zakończono na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Anna Pawletta i pan Artur Gregorczyk - Prezes Stowarzyszenia "Muminki" wręczyli wszystkim obecnym pamiątkowe medale za udział w akcji "Polska biega" oraz wiele łakoci.

Zabawa była wyśmienita!!!

 

Informacja przesłana przez Szkołę Podstawową nr 4 w Trzebini