Aż 142 kolarzy z Czech, Białorusi, Norwegii, Rosji, Niemiec, Słowacji, Rumunii, Ukrainy, Holandii, Włoch i Polski wyruszyło w samo południe 13 czerwca 2013 roku z trzebińskiego Rynku na prowadzący do Miechowa 152 kilometrowy pierwszy etap 51 Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Zanim to jednak nastąpiło burmistrz naszego miasta – Stanisław Szczurek wręczył pamiątkowy puchar dla gupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice. Zespół ten zwyciężył we wczorajszym prologu 51 Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który odbył się na Rynku Głównym w Krakowie (42 okrążenia), a kolarz tej grupy Bartłomiej Matysiak został jego indywidualnym zwycięzcą.

Ponadto z rąk burmistrza Stanisława Szczurka błękitną koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej otrzymał Erik Baska – kolarz słowackiej grupy Dukla Trencin Trek.

 

Pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego z Trzebini do Miechowa zakończył się zwycięstwem Riccardo Bolzana z włoskiego zespołu Cycling Team Friuli, który objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Drugi na mecie zameldował się wspomniany już wcześniej młodzieżowiec ze Słowacji –  Erik Baska  (Dukla Trencin Trek), a trzecią pozycję uzyskał Błażej Janiaczyk, reprezentujący team Bank BGŻ.

W ramach pierwszego etapu wyścigu w trzebińskim sołectwie Myślachowice umiejscowiona była premia górska im. Jana Góreckiego, zmarłego w 2006 roku propagatora sportu kolarskiego na terenie Trzebini. Jako pierwszy linię premii górskiej w Myślachowicach przekroczył Jacek Marajko z CCC Polsat Polkowice. Na miejscu drugim uplasował się Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów), a na trzecim – Krzysztof Tracz (Team Wibatech Brzeg).

Tegoroczny 51 Małopolski Wyścig Górski cieszy się rekordowym zainteresowaniem ze strony zawodników. W sumie wystartowało w nim aż 25 grup kolarskich. Oprócz krakowskiego prologu i etapu z Trzebini do Miechowa zawodników czekają jeszcze dwa etapy. 149 kilometrowy z Niepołomic do Jodłownika oraz bardzo ciężki etap górski o długości 148 km ze startem i metą na zaporze wodnej w Niedzicy.

 

 

 

 

 

 


Fot.: Start pierwszego etapu wyścigu z Trzebini do Miechowa.

13.06.2013

(RS)