Kalendarz wydarzeń

"Szkoła rzemiosła" w Ekomuzeum Garncarstwa
Niedziela, 15. wrzesień 2019, 11:00 - 17:00
Kontakt tel. 888514915

Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 - "Polski splot" organizuje wydarzenie pn. "Szkoła rzemiosła". Organizatorzy sądzą, że będzie ono świetną okazją do zaprezentowania wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulturowego regionu, zarówno materialnego jak i niematerialnego, czyli wartości odziedziczonych po poprzednich pokoleniach, które są kluczem do zrozumienia własnej tożsamości.

 

Wydarzenie odbędzie się 15 września 2019 r. (w godzinach 11.00 -17.00) w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach (ul. Kijowska 2).

 

plakat zapowiadający wydarzenie szkoła rzemiosła 2019

 

Na gości czekać będą warsztaty i pokazy rzemiosła ludowego (m.in. garncarskie, rzeźbiarskie, hafciarskie, bibułkarskie, piekarskie), przejazdy drezyną ręczną Lokalnej Kolei Drezynowej w Regulicach po fragmencie nieczynnej linii kolejowej nr 103 oraz poczęstunek tradycyjnymi potrawami. Wszystkie przygotowane atrakcje są bezpłatne, a organizowane warsztaty poprowadzą miejscowi twórcy ludowi.

Więcej informacji znajduje się na profilu społecznościowym Stowarzyszenia www.facebook.com/regulicesprin oraz na stronie https://edd.nid.pl

Miejsce Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach, ul. Kijowska 2
Wstęp wolny