Kalendarz wydarzeń

Wystawa „Artefakty Solidarności” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
Od Piątek, 16. wrzesień 2022 -  11:00
Do Sobota, 17. wrzesień 2022 - 15:00

 Uprzejmie informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini – w związku z posiadaniem oryginalnych materiałów z okresu działalności pierwszej „Solidarności”, ofiarowanych placówce przez byłego członka Prezydium Komisji Krajowej Józefa Patynę – została zaproszona przez Fundację ARTS do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa. To ogólnopolskie przedsięwzięcie mające na celu zapoznanie z dziedzictwem kulturowym poprzez udostępnianie zabytków i kolekcji mało znanych szerszej publiczności. Tegoroczne jubileuszowe 30. obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędą się pod hasłem: "Połączeni dziedzictwem". Aby nie kumulować nadmiernie imprez, Europejskie Dni Dziedzictwa zaplanowano w tym roku w dwa powakacyjne weekendy (10-11.09 oraz 17-19.09). 

Informacja organizatora o wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini

Udostępnienie szerszej publiczności zbiorów solidarnościowych nastąpi w piątek 16 września (w godzinach 11.00-19.00) i sobotę 17 września (w godzinach 8.00-15.00).
Wystawa „Artefakty Solidarności” będzie obejmowała zarówno oryginalną kolekcję – prezentowaną w Sali Prelekcyjnej – jak i wystawę tematyczną na korytarzach bibliotecznych. Po wystawie oprowadzać będzie dr Jolanta Piskorz - pracownik biblioteki.

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o wystawie „Artefakty Solidarności” w trzebińskiej Bibliotece.

 

Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini, ul. Narutowicza 10