Kalendarz wydarzeń

Uroczysta przysięga wojskowa
Sobota, 1. kwiecień 2023, 11:00 - 14:00

W sobotę 1 kwietnia na trzebińskim Rynku żołnierze szkolenia podstawowego złożą ślubowanie i wstąpią w szeregi 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

przysiega plakat

W związku z uroczystością, konieczne są zmiany w organizacji ruchu.

Ślubowanie rozpocznie się o godz. 11.00. W trakcie przysięgi wojskowej zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków, a także innych służb mundurowych. W programie ponadto koncert orkiestry wojskowej oraz pokaz klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Na uczestników imprezy czekać będzie talerz pysznej, gorącej grochówki. Zainteresowani służbą wojskową będą mieli okazję porozmawiać z wojskowymi rekruterami, którzy odpowiedzą na pytania i pomogą wypełnić dokumenty. Na swoich stoiskach zaprezentuje się także Miasto i Gmina Trzebinia, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Żandarmeria Wojskowa, Koła Gospodyń Wiejskich, Policja i Straż Pożarna.

W związku z realizacją wydarzenia w dniach: 31 marca i 1 kwietnia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w obrębie Rynku i na kilku pobliskich ulicach. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Zmiany w organizacji ruchu:

  • wprowadzony zostanie zakaz ruchu na drodze wokół płyty Rynku, a także na ul. Rynek oraz ul. Narutowicza (na odcinku od tzw. ślepej ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Marszałka Piłsudskiego) 31 marca w godz. 12:00 - 16:00 oraz 1 kwietnia w godz. 8:00 - 16:00 (zakaz ruchu nie będzie obowiązywał wyłącznie pojazdów obsługujących przysięgę wojskową);
  • wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na drodze wokół płyty Rynku, a także na ul. Rynek oraz ul. Narutowicza (na odcinku od tzw. ślepej ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Marszałka Piłsudskiego) w dniach od 31 marca od godz. 12:00 do 1 kwietnia do godz. 16:00:

Dodatkowo:

  • w sobotę 1 kwietnia wyłączone zostaną z użytkowania: parking przy budynku Urzędu Miasta w Trzebini oraz parking za młynem w centrum miasta, zaś dolny poziom dwupoziomowego parkingu przy ul. Młoszowskiej będzie zamknięty dla kierowców od piątku 31 marca (od godzin popołudniowych) do soboty 1 kwietnia do godz. 16:00.

  

Miejsce Trzebinia, Rynek