ZHP hufiec Trzebinia logo

Jesienią 2024 r. przypada setna rocznica założenia trzebińskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, noszącego imię założyciela harcerstwa w Trzebini, ks. hm. Mariana Luzara. Z okazji jubileuszu harcerze zaplanowali szereg wydarzeń, realizowanych w okresie od maja do października, a także oficjalne uroczystości jubileuszowe, zaplanowane na wrzesień 2024.

Część z tych wydarzeń realizowana jest we wspólpracy z Gminą Trzebinia oraz jej jednostkami, część harcerze realizują sami lub w ramach współdzialania z innymi hufcami. Poniżej zamieszczamy informacje na temat podjętych w ramach jubileuszu dzialań (będą systematycznie uzupełniane o kolejne relacje):

 

100 litrów krwi na 100-lecie - FINAŁ AKCJI 8 czerwca 2024, godz. 9.00 - Rynek

W styczniu instruktorzy z Hufca ZHP Trzebinia, w ramach obchodów 100-lecia harcerstwa w Trzebini, rozpoczęli akcję "100 litrów krwi na 100-lecie". Do tej pory udało nam się zebrać 20 litrów krwi, a akcja powoli dobiega końca - wielki finał zaplanowany jest na 8 czerwca - wtedy o godz. 9:00 na trzebińskim rynku stanie specjalny krwiobus, w którym chętni mieszkańcy będą mogli oddać krew. Dodatkowo na miejscu będzie też stanowisko DKMS.

Finał akcji ZHP krew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 szczytów na 100-lecie

Cel: promowanie aktywnego stylu życia.
Opis: wykonanie zdjęcia na szczycie górskim (najlepiej w chuście drużyny lub gromady) i wysłanie mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Akcja ZHP Trzebinia 100 szczytów na 100-lecie

 

 

 

 

ZHP Święto flagi 2024

100 flag na 100-lecie

Cel: upamiętnienie Święta Flagi, obchodów świąt majowych, promowanie zwyczaju wywieszania flagi.
W trakcie uroczystości miejskich 30 kwietnia na Rynku w Trzebini komenda hufca wraz z harcerzami rozdała mieszkańcom Miasta i Gminy Trzebinia 100 flag, zachęcając jednocześnie do wywieszenia flagi na balkonie /domu, wykonania zdjęcia z wywieszoną flagą i wysłanie mailem do Zespołu Promocji i Informacji hufca, który wykonał kolaż z otrzymanych (100) zdjęć, opublikowany na fan pag’u Hufca.

ZHP flaga 3 maja 2024

100 metrów biało - czerwonej na 100-lecie

Cel: upamiętnienie świąt majowych: rocznicy Konstytucji 3 maja, Święta Flagi, Święta 1 Maja.
W trakcie uroczystości miejskich w dniu 3 maja harcerze w trakcie przemarszu z Kościoła Piotra i Pawła w Trzebini na Rynek w pochodzie wraz z mieszkańcami i członkami rodzin uroczyście przenieśli biało–czerwoną, stumetrową flagę Polski.

100 litrów krwi na 100lecie ZHP

100 litrów krwi na 100-lecie

Cel: promowanie honorowego krwiodawstwa, poszerzenie świadomości w zakresie systematycznego oddawania krwi. Nawiązanie współpracy z Honorowymi Klubami Krwiodawstwa na terenie Gminy. Zachęcenie mieszkańców w trakcie różnych imprez miejskich do oddawania krwi. Wskazanie zalet i korzyści wynikających z regularnego oddawania krwi.
Akcja #100litrówkrwina100lecie trwa od stycznia 2024 r., natomiast jej finał przewidziany jest na 8 czerwca 2024 r. Zgodnie z zasadami osoba wykonuje zdjęcie podczas oddawania krwi/książeczki itp. i wysyła mailem na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

100 szczytów na 100-lecie 

Cel: promowanie aktywnego stylu życia. Zachęcamy zuchów, harcerzy wraz z rodzicami do aktywnej turystyki górskiej, do poznawania kultury i tradycji różnych zakątków Polski, w szczególności kultury Podhala czy Beskidów. Po zdobyciu szczytu harcerze przesyłają zdjęcie, umieszczane następnie na fan page'u Hufca ZHP.

 

Bieżące informacje na temat realizowanych działań zamieszczane są w mediach Hufca ZHP: