Przy Trzebińskim Centum Kultury działa Koło Historyczne, którego spotkania mają charakter otwarty i nieformalny - cżłonkowie zachęcają do do przyjścia i podzielenia się swoją wiedzą na temat Trzebini oraz wsi należących do gminy, a także przypomnienia sylwetek ludzi, związanych z jego dziejami (spotkania odbywają sie raz w miesiącu).

Członkowie Koła angażują się w prace nad wydawaniem drukiem cyklu zeszytów historycznych z serii "Dawniej bywało", obejmujących materiały dotyczące lokalnej historii, a także wystaw tematycznych i spacerów inspirowanych wydarzeniami historycznymi. 

 

Masz pamiątki - zdjęcia, dokumenty lub inne świadectwa przeszłości - to podziel się nimi i przynieś je do Trzebińskiego Centrum Kultury - gdzie wykonają ich zdjęcia lub skany i zwrócą oryginały.

 

Koło posiada profil Facebook oraz pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dawnej bywało zeszyt 1  Dawnej bywało zeszyt 2

"Zeszyty..." do nabycia w Trzebińskim Centrum Kultury (Dom Kultury "Sokół", wejście od ul. Harcerskiej), pok. 212 w godz. 7.00 - 19.00