Gmina Trzebinia przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) i Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE). Przygotowanie dokumentów pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza w naszej Gminie.


Opracowanie dokumentów zostało zlecone firmie AT GROUP S.A. z siedzibą w Krupskim Młynie.


Posiadanie PGN i PONE zapewni mieszkańcom i samej Gminie dostęp do funduszy krajowych i unijnych w horyzoncie 2014-2020 na dofinansowanie inwestycji związanych z ochroną atmosfery, efektywnością energetyczną, transportem publicznym, termomodernizacją budynków oraz OZE, łącznie z dofinansowaniem do wymiany starych kotłów i pieców na nowocześniejsze.


W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wypełnienie ankiety inwentaryzującej emisję. Uzyskane informacje są niezbędne do zaplanowania realnych działań na terenie naszej Gminy. Zebrane dane analizowane będą jedynie zbiorczo, przez uprawnione osoby z zachowaniem zasad poufności.


Każdy mieszkaniec wypełniając ankietę bierze aktywny udział w przygotowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej i Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, mając wpływ na jego kształt. Ponadto, informacje z ankiet nie będą zobowiązywały do wykonania żadnych prac czy działań modernizacyjnych, a jedynie stać się mogą podstawą do uzyskania dofinansowania na m.in. wymianę starych pieców i kotłów na nowocześniejsze.


Ankietę można wypełnić za pomocą formularza dostępnego na stronie:

lub w serwisie www.niskaemisja.pl

 

Wersję papierową można dostarczyć do Urzędu Miasta lub przesłać skanem na adresy e‑mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prosimy o wypełnienie i przesłanie ankiet w terminie do 6 listopada 2015 r.

 

Dziękujemy!