Zapraszamy do udziału w projekcie „Zewnętrzne źródła finansowania kluczem do rozwoju firm małopolskiego sektora MMP”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

1. Kilka słów o projekcie
Jeśli jesteście Państwo właścicielami lub pracownikami Mikro i Małych Przedsiębiorstw (MMP) na terenie województwa małopolskiego albo jesteście osobami samozatrudnionymi i chcielibyście rozwijać lub inwestować w swoją firmę, ale nie wiecie jak i skąd pozyskać kapitał to JEST TO PROJEKT WŁAŚNIE DLA WAS! Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca marca 2013 roku.
Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby po 50 roku życia!


2. Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?
Na początku proponujemy szkolenie plenarne – bezpłatne spotkanie z profesjonalistami, w trakcie którego dowiecie się Państwo jakie obecnie istnieją możliwości pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania. Dzięki temu spotkaniu będziecie Państwo wiedzieli, które źródło/ źródła są dla Państwa najbardziej korzystne. Da to możliwość świadomego wyboru nawet 4 szkoleń kierunkowych. Uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych skoncentrowanych na pozyskaniu konkretnych źródeł kapitału da Państwu wymierną korzyść jaką jest wiedza i kompetencje pozwalające na samodzielną skuteczną realizację procesu pozyskania środków na planowaną przez Państwa inwestycję.


Aby zapewnić Państwu kompleksową pomoc w tym niełatwym procesie do Państwa dyspozycji przez 4h (dla każdej osoby) pozostaje doradca finansowy. Bezpłatnie skonstruuje on / sporządzi razem z Państwem dokument finansowy, niezbędny do sfinansowania Państwa działalności lub inwestycji (wniosek dotacyjny, biznes plan, analizę finansową przedsięwzięcia itp.).

 

3. Co oferujemy?
W ramach projektu oferujemy szkolenie plenarne, 10 tematów w ramach szkoleń kierunkowych do wyboru:

  1. Źródła i sposoby pozyskiwania środków unijnych na projekty inwestycyjne
  2. Pozyskiwanie funduszy unijnych na programy rozwoju kadr przedsiębiorstw
  3. Zasady realizacji/ rozliczeń projektów współfinansowanych ze środków EFRR/EFS
  4. Tworzenie biznes planów/ studium wykonalności z uwzględnieniem specyfiki projektów unijnych
  5. Venture Capital, Fundusze Poręczeniowe i Pożyczkowe jako źródła pozyskiwania funduszy
  6. Pozadotacyjne źródła finansowania rozwoju działalności MŚP (kredyty i leasing)
  7. Pomoc publiczna – aspekty praktyczne
  8. Zarządzanie projektem inwestycyjnym – podstawy
  9. Zarządzanie projektem inwestycyjnym – szkolenie rozszerzone
  10. Finansowe instrumenty wsparcia eksportu

oraz indywidualne doradztwo finansowe.

 

Szkolenia prowadzone będą przez doświadczonych trenerów, będących ekspertami w danej dziedzinie.
Na każdym szkoleniu otrzymacie Państwo obszerny komplet materiałów szkoleniowych i źródłowych w atrakcyjnej formie – każdy z uczestników otrzyma czytnik e-booków wraz z zapisanymi na nim materiałami. W trakcie szkolenia plenarnego przewidziano także lunch oraz przerwy kawowe w trakcie których będziecie mieli Państwo okazję nawiązać kontakty biznesowe z pozostałymi uczestnikami projektu. Na szkoleniach kierunkowych uczestnikom zostaną zapewnione gorące napoje oraz słodki poczęstunek.


4. Jakie są koszty?
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.


5. Kontakt
Ada Stajewska – Kierownik Projektu:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 58 3419493; 604 374 040
Paulina Sienczyło – Specjalista ds. organizacji szkoleń, Biuro Projektu
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 602 158 009


Strony Internetowe projektu:
www.innowacjeprzezinwestycje.pl
www.innowacje-przez-inwestycje.pl