Drukuj

Zalew Chechło to największy w Trzebini zbiornik wodny - jego powierzchnia liczy ok. 54 ha. Znajduje się na skraju Puszczy Dulowskiej i z dwóch stron otaczają go lasy. Uregulowana przez zaporę północno-zachodnia część zalewu jest zagospodarowana i przygotowana na przyjęcie turystów, natomiast pozostałą część pozostawiono w stanie dzikim i jest to wspaniałe miejsce dla obserwacji ptaków, poszukiwania roślin lubiących wilgotne stanowiska oraz dla amatorów wędkarstwa.

Składanka zdjęć: żaglowki, wieża widokowa, kwitnące grążele i rower

Cieszący się popularnością wśród mieszkańców Trzebini i Chrzanowa Zalew Chechło po rozbudowie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej od 2019 r. stał się nowym miejscem spotkań - malownicze położenie, bliskość wody i natury oraz doskonałe zaplecze pozwalają na miłe spędzenie czasu z rodziną lub organizację niezapomnianej imprezy plenerowej. Po trzebińskiej stronie Chechła oprócz "ścieżki zdrowia" ze stanowiskami do ćwiczeń powstały dwa place zabaw (dla młodszych i starszych dzieci), wieże obserwacyjne dla ratowników i struktura widokowa GALENA, a do tego kąpielisko z drewnianymi pomostami i wygodnym wejściem do wody. Poszerzono piaszczystą plażę i wytyczono boiska do gry w piłkę siatkową i badmintona oraz miejsce do biwakowania. Powstało tu także kilka nowych budynków: dwa pawilony sanitarne z przebieralniami, prysznicami i toaletami, pawilon spotkań z zadaszoną werandą oraz hangar na łodzie. Z kolei na terenie od strony zapory urządzono ścieżki dla pieszych, platformy widokowe, miejsce do biwakowania, zadaszony parking rowerowy, duży parking dla samochodów (łącznie 102 miejsca postojowe) i kompaktowy pawilon sanitarny oraz uporządkowano teren wzdłuż drogi.

 

Wejście główne Ośrodka Rekreacyjnego Chechło 2019

Wejście główne na teren Ośrodka Rekreacyjnego Chechło

mapka pozioma - ośrodek Chechło 2019
Po kliknięciu obraz otwiera się w nowym oknie

Jak dojechać, gdzie zaparkować

Samochodem:

Dojazd z Trzebini: ulicą Głowackiego (2 duże parkingi, łącznie ok. 150 miejsc) lub ulicą Słowackiego;
Dojazd z Chrzanowa: ulicą Topolową (parking na 102 miejsca).

Rowerem:

Czego się spodziewać (w sezonie letnim)

Regulamin korzystania z Ośrodka Rekreacyjnego "Chechło" w Trzebini przyjęty w 2019 r.

Zobacz ocenę wody w kąpielisku, publikowaną w serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Ośrodek rekreacyjny "Chechło" w Trzebini wiosną 2019 r.

 

loga cyfrowy 2017

Projekt "Ożywienie społeczno-gospodarcze zbiornika wodnego Chechło na terenie gmin Trzebinia i Chrzanów poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej" zrealizowany w partnerstwie Gmin Trzebini i Chrzanowa, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie

Projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020,
Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu,
Poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – SPR