• Obiekt sąsiaduje ze Szkołą Podstawową nr 6 w Trzebini, tel. 32 711 85 79.
  • Z Miasteczka można korzystać bezpłatnie, w ciągu całego tygodnia, na zasadach określonych w regulaminie użytkowania [.pdf].
  • Na wyposażeniu miasteczka pozostaje 15 rowerów, które można nieodpłatnie wypożyczyć.
  • Obowiązują kaski.
  • Docelowo przewiduje się możliwość przeprowadzenia tutaj egzaminów na kartę rowerową lub motorowerową.
  • Przy Miasteczku ustawiono ławki dla obserwujących.
  • W sąsiedztwie znajduje się siłownia plenerowa.

 

W styczniu 2015 r. Gmina Trzebinia podpisała z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, umowę współpracy w zakresie finansowania wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa miasteczek ruchu drogowego w województwie małopolskim." Wartość wykonanych prac wyniosła 531.970,00 zł, natomiast przyznane dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego to kwota 250.000,00 zł.

Miasteczko Ruchu Drogowego w Trzebini - widok z góry

W dniu 28 października 2015 r. miała miejsce uroczysta inauguracja nowej inwestycji (zobacz relację filmową z otwarcia w serwisie YouTube) – pierwszego w powiecie chrzanowskim „Miasteczka ruchu drogowego”, które zostało zlokalizowane przy Szkole Podstawowej Nr 6.

Realizacja zadania ma na celu zwiększenie możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Dzieci i młodzież mogą w praktyce poznawać zasady ruchu drogowego, poćwiczyć jazdę po skrzyżowaniach oraz zapoznać się ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Ułatwia im to również 15 rowerów, które zostały przekazane do dyspozycji "miasteczka" w ramach realizowanego zadania. Młodsze dzieci, nawet te z przedszkola, mogą w miasteczku ruchu drogowego bezpiecznie uczyć się poruszania po drogach w charakterze pieszych, np. prawidłowego przekraczania jezdni. Inwestycja przyczynia się zatem do kształtowania świadomego i odpowiedzialnego, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, poruszania się młodych ludzi po drogach i ścieżkach rowerowych.