Gmina Trzebinia przystąpiła do udziału w programie upowszechnienia sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki. Porozumienie określające zasady współpracy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki a Gminą Trzebina zostało zawarte 16 czerwca 2015r.

 
Program upowszechniania lekkiej atletyki „Lekkoatletyka dla każdego!” to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów. Program ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Na dalszych etapach projekt umożliwia kierowanie przebiegiem selekcji i naboru młodych zawodników, a poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych w całej Polsce zwiększa dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.


Lekkoatletyka dla każdego! to specjalna propozycja dla uczniów Szkół Podstawowych z klas IV do VI. W ramach tego programu od września 2015 r do czerwca 2016 r. będą prowadzone bezpłatne zajęcia z lekkiej atletyki, które będą odbywały się na obiektach przy:

1. Szkole Podstawowej w Dulowej im. Św. Jadwigi Królowej
ul. Paderewskiego 65, 32-545 Karniowice

2. Zespół Szkół w Trzebini Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini
Osiedle ZWM 21, 32-540 Trzebinia

3. Gimnazjum nr 2 im. Trzech Wieszczów w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Trzebini
ul. Sobieskiego 25, 32-541 Trzebinia

 

W razie niepogody na salach gimnastycznych.Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez i zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale też mają okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

 

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron: Ministerstwa Sportu i Turystyki, koordynatorów programu, trenerów, dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów, rodziców, jak również przedstawicieli klubów lekkoatletycznych, jednostek samorządu terytorialnego i sponsorów.

 

Informacje i zapisy prowadzi trener programu: Ewa Sierka Tel. 794 656 681

Informacje dotyczące Lekkoatletyki dla każdego w Trzebini można śledzić na profilu Facebook: https://www.facebook.com/pages/Lekkoatletyka-dla-Każdego-Trzebinia/834086456669347

Do pobrania: Zgoda Rodziców (plik w formacie *.doc)

Plakat

23 czerwca 2015 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Podstawowej w Dulowej brali udział w prezentacji programu "Lekkoatletyka dla Każdego" ze specjalnym udziałem znanych polskich lekkoatletów: sprintera Marcina Nowaka - m.in. dwukrotnego olimpijczyka, trzykrotnego medalisty Mistrzostw Europy, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, oraz chodziarza Rafała Sikory - olimpijczyka, medalisty Mistrzostw Polski.