W czwartek 21.05.2015 r. grupa 19 uczniów z klas I-VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini pojechała do chrzanowskiej "Trójki", aby sprostać rzuconemu im wyzwaniu i rozegrać turniej szachowy. Nie był to zwykły turniej szachowy, lecz bitwa szkół "Trójek" o miano "najlepszej" w szachach.

 

 

Podajemy relację uczestnika:

Do wyzwania podeszliśmy bardzo poważnie i przez ostatnie tygodnie ostro ćwiczyliśmy. Po przyjściu do świetlicy dzieciaki natychmiast wyciągały szachownice i rozgrywały po kilka partii dziennie. Ponieważ mogło pojechać tylko 19 osób a chętnych było o wiele więcej, najpierw trzeba było się wykazać szkolnymi osiągnięciami. I choć choroby w ostatniej chwili trochę zdziesiątkowały grupę a niektóre dzieci trafiły na turniej tuż po chorobie, to jadąc czuliśmy się silni i gotowi do walki o puchary i medale.
Turniej przygotował p. Andrzej Komala, pedagog chrzanowskiej "Trójki". W ostateczności w turnieju wzięło udział 48 zawodników, 13 z klas IV-VI i 35 z klas I-III. Do klasyfikacji pucharowej miała liczyć się suma punktów pierwszych 5 uczniów z każdej szkoły, oddzielnie z klas I-III oraz IV-VI.

szachy2
Wszyscy nasi reprezentanci zagrali świetnie. Zdobyliśmy puchar w klasach I-III, wygrywając znaczącą przewagą punktową (24p. : 20,5p.)! Chrzanowska "Trójka" była lepsza w klasyfikacji IV-VI i tam oddaliśmy im zwycięstwo. Wygrywająca piątka zawodników z klas I-III to: Mikołaj Godyń - 6,5p. Olga Dąbkowska - 5p. Kuba Łysiak - 4,5p. Szymon Gruca - 4p. Kasia Wojas - 4p.

szachy3


W klasyfikacji indywidualnej odnieśliśmy wiele sukcesów: Mikołaj Godyń wygrał cały turniej, choć walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej rundy. Otrzymał medal za I miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców i puchar dla najlepszego zawodnika z klas I-III. Paulina Korpacka otrzymała puchar dla najlepszej dziewczynki z klas IV-VI i brązowy medal w klasyfikacji generalnej dziewczynek. Olga Dąbkowska wywalczyła srebro w klasyfikacji generalnej dziewcząt a jako jedna z najmłodszych zajęła w turnieju bardzo wysokie 6 miejsce. Nikola Spytkowska otrzymała medal dla najlepszego "pierwszaka" turnieju a Sebastian Halamoda wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej chłopców. Piękne puchary i medale, miłe upominki oraz wspomnienia z sympatycznej rywalizacji fair play to bezcenne wspomnienia, które przywieźliśmy z Chrzanowa. Dzieci z dwóch "Trójek" świetnie się integrowały ze sobą, pocieszały i przytulały po przegranych partiach oraz wzajemnie cieszyły z sukcesów.

szachy4


Godny podkreślenia jest fakt, że osiągnęliśmy remis między szkołami. Podział pucharów i dominacji w klasach starszych i młodszych bardzo ucieszył obie strony. Mamy nadzieję, że tradycja rozgrywania meczu "Trójka kontra Trójka" będzie kontynuowana w najbliższych latach.

 

Reprezentanci naszej szkoły:
 
1. Halamoda Sebastian kl. VIa
2. Winiarski Mateusz kl. V
3. Cybulski Dominik kl. V
4. Korpacka Paulina kl. V
5. Talik Mikołaj kl. IVb
6. Godyń Mikołaj kl. IIIa
7. Gruca Szymon kl. IIIb
8. Łysiak Jakub kl. IIIb
9. Stefańczyk Jan kl. IIIb
10.  Dąbkowska Olga kl. II
11.  Majewska Julia kl. II
12.  Wojas Katarzyna kl. II
13.  Wyrwol Hania kl. II
14.  Spytkowska Nikola kl. Ib
15.  Suwaj Dominik kl. Ib
16.  Bandurska Oliwia kl. Ib
17.  Wydra Bartosz kl. Ib
18.  Borowicz Konrad kl. Ib
19.  Biskup Mateusz kl. Ib

 

Informacja przesłana przez SP nr 3 w Trzebini