Zawodniczki PUKS Trzebinia osiągnęły największy sukces w historii klubu: w rozgrywanym w Gdańsku turnieju finałowym zdobyły Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek starszych.

 

 

Przez trzy dni (24 - 26.04.2015 r.) cztery najlepsze zespoły w kraju walczyły o medale.

W pierwszym spotkaniu trzebinianki zmierzyły się z broniącym tytułu zespołem z Trzebiatowa. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu Trzebinia wygrała 5:3. Najlepszą zawodniczką z naszej drużyny została wybrana Maja Masztaler, która zdobyła 3 bramki i poprowadziła zespół do zwycięstwa.

 

W sobotniej rywalizacji z Energą Gdańsk losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero pod koniec meczu. Trzebinia otworzyła wynik świetnie rozegranym rzutem wolnym i strzałem Karoliny Rozmus. W ostatniej tercji umiejętnościami snajperskimi błysnęła Anita Jeleńska, która zdobyła 2 bramki i została wybrana najlepsza zawodniczką. Świetnie w bramce spisywała się Justyna Trębacz, która broniła z niespotykaną skutecznością ponad 95% obronionych strzałów.

 

Ostatni mecz Trzebinia stoczyła z  Podhalem Nowy Targ, który miał jeszcze szanse na mistrzostwo. Zespoły toczyły wyrównany bój zakończony remisem w regulaminowym czasie gry. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do rzutów karnych. Barierą nie do przejścia była ponownie Justyna Trębacz, która wybroniła wszystkie rzuty karne strzelane przez góralki. Natomiast Anita Jeleńska i Katarzyna Pabis pewnie pokonały bramkarkę z Nowego Targu i tym samym Trzebinia zakończyła zawody z kompletem zwycięstw i zdobyciem Mistrzostwa Polski w sezonie 2014/2015.

 

Najlepszą zawodniczką tego meczu została wybrana Katarzyna Pabis.

 

Wyniki:

  • PUKS Trzebinia – MLUKS Jedynka Trzebiatów 5:3
  • PUKS Trzebinia - Energa Olimpia Osowa Gdańsk 4:1
  • PUKS Trzebinia – MMKS Podhale Nowy Targ 1:1 (karne 2:0)

 

Do najlepszej szóstki turnieju wybrano 2 zawodniczki z Trzebini: Klaudię Rozmus (obrońca) i Katarzynę Pabis (napastnik)

Wyróżniono również Justynę Trębacz (bramkarz) i Anitę Jeleńską (najlepszy strzelec)

Natomiast najlepszą zawodniczką całego turnieju wybrano kapitana PUKS Trzebinia – Karolinę Rozmus.

 

PUKS Trzebinia wystąpił w składzie: Justyna Trębacz, Klaudia Rozmus, Patrycja Gurgul, Katarzyna Pabis, Anita Jeleńska, Dominika Kolodziej, Karolina Rozmus, Adrianna Biskup, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Małgorzata Gągolska, Aneta Szmyd, Patrycja Ludwiczak.

 

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

 

Fot. Piotr Ludwichowski