W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zapraszamy na 1. Ekobieg "Spalam kalorie - nie odpady", organizowany w dniu 12.04.2015 r. w Krakowie przez Fundację Nauka i Kultura.

Ekobieg to doskonała okazja nie tylko do aktywnego i rodzinnego spędzenia wiosennej niedzieli, ale także do wzięcia udziału w publicznej debacie na temat jakości środowiska. Hasłem “Spalam kalorie - nie odpady” pragniemy zwrócić uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych. Nie palmy w piecach odpadów, nie palmy niskiej jakości węglem - wspólnie dbajmy o to, czym wszyscy oddychamy!

Udział w imprezie każdego biegacza niezależnie od wieku to realne polepszenie jakości powietrza w Małopolsce. Zobowiązujemy się przekazać na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego tyle sadzonek drzew ile osób weźmie udział w Biegu. Nie zwlekaj - zapisz siebie lub swoje dziecko już dziś i miej realny wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców województwa!

 

Bieg dla dorosłych

 

Startujemy na ul. Kanoniczej, do przebiegnięcia jest blisko 9 kilometrów.

Finał imprezy odbędzie się w Parku Jordana. Tam zapraszamy na piknik “Poznajemy małopolskie parki narodowe” zorganizowany przez Tatrzański Park Narodowy. Współorganizatorami wydarzenia są: Pieniński Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, a także Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy będą pokazywać możliwości edukacyjne Parków Narodowych, a także promować będą m.in. swój najnowszy projekt - Przyjaciel Parku Narodowego. Piknik odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00.

 

Bieg dla dzieci

 

Startujemy o godzinie 14.00 w miejscu końca biegu dla dorosłych, czyli w krakowskim Parku Jordana. Zapraszamy do udziału dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

  • przedszkolaki
  • uczniowie szkoły podstawowej
  • uczniowie gimnazjum

Udział każdego dziecka jest bezpłatny!

 

Program imprezy

  • godzina 12.00, Plac Marii Magdaleny w Krakowie: start Ekobiegu kategoria dorośli
  • godzina 14.00, Park Jordana w Krakowie: start Ekobiegu kategoria przedszkolaki
  • godzina 14.15, Park Jordana w Krakowie: start Ekobiegu kategoria dzieci ze szkół podstawowych
  • godzina 14.30, Park Jordana w Krakowie: start Ekobiegu kategoria dzieci ze szkół gimnazjalnych
  • godzina 15.00: uroczyste zakończenie Ekobiegu, wręczenie dyplomów i pamiątkowych medali

 

Biuro biegu

czynne w siedzibie Fundacji po wcześniejszym umówieniu telefonicznym,
w dniach: 11-12.04.2015 roku przy ul. Kanoniczej 12 w Krakowie

  • 11.04.2015 r. w godzinach: 15.00-18.00
  • 12.04.2015 r. w godzinach 7.00-13.00

telefon: 510 972 750
kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Trasa biegu dla dorosłych

 

Dystans: 8,6 km

Przebieg: ul. Kanonicza - ul. Podzamcze - Bulwary - Most Dębnicki - Bulwary - Ludwinowska - Rollego - Kładka Bernatka - Dolny Bulwar - obok Krakowskiego Tramwaju Wodnego - ul. Kościuszki - ul. Kasztelańska - deptak al. Focha - deptak al. 3 Maja - meta przed okrąglakiem w Parku Jordana.

 

Ważne dokumenty

* osoby, które w dniu 12.04.2015 roku ukończyły 15 lat