Szukasz czegoś dla siebie, adrenaliny, dobrej zabawy, czegoś oryginalnego, wyzwania? Ten sport da Ci to wszystko! Już 22 marca będziesz mógł zostać jednym z "Srebrnych". Weź ze Sobą strój sportowy, obuwie, butelkę wody i przede wszystkim chęci! Przyjdź i dołącz do Nas! Minimalny wiek to 17 lat (rocznikowo)!

 

 

„Silvers Olkusz” to jedyna drużyna futbolu amerykańskiego w powiatach olkuskim i chrzanowskim, występująca w rozgrywkach PLFA nieprzerwanie od roku 2011.  Stowarzyszenie to powstało w roku 2010, na terenach Olkusza jako inicjatywa lokalnych sportowców, oraz byłych graczy drużyn występujących m.in. w Będzinie oraz Krakowie. Od tego czasu drużyna liczy nieprzerwanie 40 członków, w tym zawodników oraz członków zarządu i sztabu szkoleniowego.

 

Rekrutacja

 

Od początku swojego powstania zespół notuje nieprzerwany rozwój, coraz śmielej poczynając sobie w środowisku ligowym. Pierwszy sezon w wykonaniu zawodników było to tzw. przetarcie się z ligą, notując szereg porażek, natomiast zdobywając niezbędne doświadczenie organizacyjne oraz sportowe. Kolejne sezony to zmniejszanie dystansu do rywali grupowych nawiązując coraz mocniejszą walkę i notując wyrównane wyniki. Poprzedni sezon zapieczętował kolejny stopień w drodze na szczyt jaką było odniesienie pierwszego w historii zwycięstwa na wyjeździe z drużyną Ravens Rzeszów 26:15. Sezon w swojej grupie drużyna zakończyła na piątym miejscu. Warto zaznaczyć, jak mocna była to grupa, ponieważ rywale „srebrnych” AZS Silesia Rebels oraz Saints Częstochowa to odpowiednio zwycięzca oraz półfinaliści ubiegłorocznych rozgrywek.

 

Sezon PLFA II 2015 będzie już czwartym w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Michalczewskiego. Potężne zmiany organizacyjne, rozszerzenie sztabu szkoleniowego to tylko część ze zmian jakie nas spotkały. Obiecujemy niezapomniane emocje na naszych meczach domowych, które odbędą się na Czarnej Górze w Olkuszu. W celu zapoznania się z terminarzem rozgrywek zapraszamy na naszą stronę internetową:

www.silversolkusz.com.pl

oraz na fanpage zespołu

https://www.facebook.com/SilversOlkusz?fref=ts

 

Naturalnie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na nasze treningi.

 

Mariusz Tkaczyk

Silvers Olkusz

 

Materiał przesłany przez Zarząd Silvers Olkusz. Zdjęcie pochodzi ze strony www.silversolkusz.com.pl