W miniony weekend w Gdańsku odbył się półfinał Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii juniorek starszych. W zawodach, które trwały 3 dni, znakomicie zaprezentowały się unihokeistki PUKS Trzebinia, które wygrały wszystkie mecze i awansowały do finałów.

 

W pierwszym spotkaniu z drużyną z województwa wielkopolskiego – PKS MOS Zbąszyń - trzebinianki pewnie zwyciężyły, kontrolując przebieg spotkania. Najlepsza zawodniczką tego meczu wybrano Katarzynę Pabis.

 

Kolejne starcie z gospodarzem zawodów – Energa Olimpia Osowa Gdańsk - było dużo trudniejsze. Pomimo dużej przewagi w posiadaniu piłki i strzałach na bramkę, Trzebinia do końca musiała walczyć o zwycięstwo. Najlepszą zawodniczką została wybrana Karolina Rozmus.

 

W niedzielę Trzebinia zmierzyła się z UKS Wiatr Ludźmierz, który jeszcze miał teoretyczne szansę na awans. Po pierwszej tercji wszystko było już jasne, gdyż trzebinianki strzeliły 6 bramek i pewnie wygrały ten mecz. Najlepszą zawodniczką wybrano Maję Masztaler.

 

W kwietniowych finałach wystąpią cztery najlepsze zespoły w kraju: Podhale Nowy Targ, PUKS Trzebinia, MLUKS Jedynka Trzebiatów i Energa Olimpia Osowa Gdańsk.

 

Wyniki:

PUKS Trzebinia - PKS MOS Zbąszyń 8:3

PUKS Trzebinia - Energa Olimpia Osowa Gdańsk 4:3

PUKS Trzebinia - UKS Wiatr Ludźmierz 9:3

 

Do najlepszej szóstki turnieju wybrano 3 zawodniczki z Trzebini: Justyna Trębacz (najlepszy bramkarz), Klaudia Rozmus i Patrycja Gurgul – najlepsi obrońcy.

 

PUKS Trzebinia wystąpił w składzie: Justyna Trębacz, Klaudia Rozmus, Patrycja Gurgul, Katarzyna Pabis, Anita Jeleńska, Dominika Kolodziej, Karolina Rozmus, Adrianna Biskup, Magdalena Michaliszyn, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Natalia Pastusińska, Ewelina Turek, Patrycja Lasoń, Małgorzata Gągolska, Aneta Szmyd, Patrycja Ludwiczak.

 

Fot. Karolina Littwin