W dniach 14-15.02.2015 r. w Zielonce koło Warszawy odbył się półfinał Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii juniorek młodszych. W gronie sześciu zespołów, grających systemem „każdy z każdym”, świetnie zaprezentowały się zawodniczki PUKS Trzebinia, które wywalczyły awans do finałów ze znakomitym bilansem czterech wygranych i remisem.

 

Trzebinianki wysoko pokonały drużyny z Warszawy, Niechanowa i Babimostu, a także gospodynie zawodów – „Dzikie Gęsi Zielonka”. Decydujący mecz odbył się na koniec turnieju pomiędzy „Trzebinią” a „Podhalem Nowy Targ”. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. W ostatniej tercji góralki prowadziły już 3:1, ale Trzebinianki nie poddały się i w odstępie kilku minut zdobyły 3 bramki wychodząc na prowadzenie. Niestety, na 20 sekund przed końcem meczu, przeciwniczki doprowadziły do remisu, który dzięki lepszemu bilansowi bramek dał im pierwsze miejsce w turnieju.

 

Do najlepszej szóstki turnieju wybrano 2 zawodniczki z Trzebini: Maję Masztaler i Ewelinę Turek.

 

Wyniki:

  • PUKS Trzebinia – UKS Orlęta Warszawa 8:4
  • PUKS Trzebinia – UKS Fenomen Babimost 8:2
  • PUKS Trzebinia – KS Dzikie Gęsi Zielonka 4:0
  • PUKS Trzebinia – UKS Błyskawica Niechanowo 7:0
  • PUKS Trzebinia – MMKS Podhale Nowy Targ 4:4

 

Skład PUKS Trzebinia: Magdalena Michaliszyn, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Natalia Pastusińska, Ewelina Turek, Patrycja Lasoń, Małgorzata Gągolska, Aneta Szmyd, Patrycja Ludwiczak, Natalia Zych, Karina Skrzypkowska, Roksana Skrzypkowska, Weronika Pabis, Karolina Kurdziel, Julia Cichy, Małgorzata Odrzywołek.

 

Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Fot. autorstwa Krzysztofa Kulczyckiego