Ruszył właśnie oryginalny projekt piłkarskiego programu telewizyjnego – Piłkarski Diament 2.0 z udziałem ekspertów ze środowiska piłkarskiego, takich jak Andrzej Juskowiak, Wojciech Kowalewski czy trener Andrzej Zamilski. Projekt skierowany jest do piłkarzy z niższych lig z całej Polski i zupełnych amatorów marzących o profesjonalnej karierze, a do wygrania jest kontrakt w liderze piłkarskiej Ekstraklasy – Piaście Gliwice oraz 25.000 złotych.

 

 

Marzenie. Słowo-klucz, bez którego większość gwiazd światowego futbolu nigdy nie zamieniłoby podwórkowego boiska na największe areny świata. Jeśli masz 16-22 lata, marzy Ci się kariera piłkarska i chcesz wystąpić w programie telewizyjnym – za chwilę może zmienić się Twoje życie. Wystarczy, że poświęcisz minutę, by zarejestrować się w systemie Piłkarski Diament 2.0. Do wygrania: profesjonalny kontrakt z liderem Ekstraklasy Piastem Gliwice i 25 000 złotych.

 

- Chcemy dotrzeć do wszystkich utalentowanych piłkarzy w Polsce, łącznie z zupełnymi amatorami i piłkarzami z lig okręgowych. Zawodników, którzy marzą o piłkarskiej karierze i grają w małych klubach jest niezliczenie wiele. To dla nich wielka szansa – mówi członek jury programu Piłkarski Diament 2.0., srebrny medalista igrzysk w Barcelonie z 1992, Andrzej Juskowiak.

 

- Przeszukujemy całą Polskę, by znaleźć talenty, które w przyszłości mogą stanowić o sile reprezentacji narodowej. Po pierwszej edycji programu wiemy, że pracy jest mnóstwo, ale jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie – dodaje szef jury, trener słynący z wyszukiwania piłkarskich diamentów i znakomitej współpracy z młodzieżą, Andrzej Zamilski.

 

Żeby zarejestrować się w programie, wystarczy wypełnić krótką ankietę na stronie: http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja

 

Pomysłodawcą „Piłkarskiego Diamentu” jest Paweł Ziętara. Stworzył talent show, w którym uczestnikami mogą być osoby pomiędzy 16 a 22 rokiem życia, od grających w niższych ligach zawodników aż po amatorów grających w piłkę hobbystycznie, chcących spróbować swoich sił w profesjonalnym futbolu. Od samego początku przyglądać się im będą wybitni eksperci na swoich pozycjach, niektórzy znani już z pierwszej odsłony przełomowego projektu.

 

ZOBACZ FILMIK na https://www.youtube.com/watch?v=dPAf0DbWSfs

 

- W pierwszej edycji szukaliśmy napastnika - typową dziewiątkę. W zmienionej formule damy szansę także piłkarzom defensywnym i bramkarzom. Na takie trzy formacje będą podzielone eliminacje. Powiększa się też grono jurorów - tłumaczy Paweł Ziętara.

 

Poza Andrzejem Zamilskim i Andrzejem Juskowiakiem, w jury zasiądą m.in. legenda Legii Warszawa, Jacek Magiera oraz niegdyś reprezentacyjny bramkarz, Wojciech Kowalewski. - W życiu każdego dnia podejmujemy wyzwania, które wymagają od nas determinacji. Czasami mówi się, że „jak nie możesz wejść drzwiami, to wleź oknem” . Ta cecha charakteru jest bardzo ważna i na nią także będę zwracał szczególną uwagę - komentuje Kowalewski, który w Spartaku Moskwa zyskał status gwiazdy ligi rosyjskiej, uznawanej za jedną z najbogatszych na świecie.

 

Stawka „Piłkarskiego Diamentu" jest wielka. Tym razem główną nagrodą będzie podpisanie kontraktu z Piastem Gliwice - drużyną, która idzie jak burza w Ekstraklasie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

 

– Seria meczów sparingowych pozwoli sprawdzić, kto jest godny otrzymania głównej nagrody w programie. Pozostali zawodnicy, którzy wpadną w oko skautom Piasta, również mogą dostać propozycję umowy - zapowiada Paweł Ziętara, pomysłodawca całego projektu.

 

Niezwykle ważnym elementem projektu jest aspekt naukowy. Odpowiadają za niego prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Jastrzębski (współpracujący z większością klubów Ekstraklasy i wcześniej z reprezentacją), Marcin Kwiatkowski (specjalista od psychomotoryki) oraz Paweł Habrat (ceniony psycholog sportu).

 

- Stawiamy na nowoczesne technologię. Jednym z badanych elementów będzie analiza ruchu gałki ocznej - zapowiada Marcin Kwiatkowski. Grono specjalistów zamykają: Marek Szutowicz (trener od przygotowania fizycznego), Jakub Drwal (skaut) i Łukasz Masłowski (skaut).

 

Żeby wziąć udział w programie, należy zarejestrować się na stronie http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja. W swoim profilu każdy z zawodników będzie mógł uzupełniać dane na temat swoich występów ligowych, a także o własnej charakterystyce piłkarskiej, która stworzy pierwszy obraz uczestników w głowie jurorów. Pośród etapów rejestracji uwzględniono także testy psychologiczne i psychomotoryczne - za oba przydzielane są punkty.

 

Pierwsza runda eliminacji rozpocznie się na początku nowego roku w Gliwicach:

  • 4-5 stycznia - spośród 150 piłkarzy defensywnych zostanie wyselekcjonowanych 25 najlepszych.
  • 6-7 stycznia - spośród 150 piłkarzy ofensywnych zostanie wybranych 25 najzdolniejszych.
  • 8 stycznia – na placu boju pozostanie 10 spośród 50 największych talentów bramkarskich.

 

Wielki finał przewidziano na 17 lutego 2016 roku.

 

Głównymi partnerami projektu są: firma Nice, Miasto Gliwice i klub Piast Gliwice.

 

ZOBACZ FILMIK na https://www.youtube.com/watch?v=Oy2XJBJAxJE

 

Piłkarski Diament 2.0 w pigułce:

  • Wygraj zawodowy kontrakt piłkarski w Piaście Gliwice i 25 000 złotych na start kariery!
  • Wystąp w telewizji i poznaj wybitnych ekspertów piłkarskich!
  • Przejdź profesjonalne testy i otrzymaj gotowe wyniki!
  • Wejdź na stronę projektu i wypełnij formularz: http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja

 

Informacja przesłana przez Arskom Group Sp. z o.o.