Manhattan Trzebinia zajął 4. miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury Adama Potockiego, rozegranym na Orliku w Młoszowej w dniu 11.11.2015 r.

 

 

W zawodach uczestniczyło 6 zespołów, podzielonych na dwie grupy (Magic Sport Libiąż, Jako Tako Team, Wisła Łączany, Manhattan Trzebinia, Reum Polska, Antrans Anna Pacia).

 

Manhattan w pierwszym spotkaniu grupy B skromnie pokonał Reum Polska 1 - 0 po bramce Szybalskiego. Widać jednak było, iż w tym dniu gospodarzom nie grało się dobrze.

 

W kolejnym meczu Manhattan spotkał się z ekipą Antrans Anna Pacia i uległ 0 - 1 po jednym błędzie w obronie. W kolejnym meczu Antrans pokonał Reum Polska 3 - 1 i to dało Manhattanowi awans do półfinału. Z grupy A pewnie awansował Magic Sport Libiąż, pokonując Jako Tako Team 2 - 1 i Wisłę Łączany 4 - 1. Drugie miejsce w tej grupie zajął Jako Tako Team pokonując Wisłę Łączany 5 - 1.

 

W spotkaniu półfinałowym Manhattan zagrał najlepszy mecz w turnieju z drużyną Magic Sport Libiąż - po jednej z akcji i zagraniu Stojewskiego Szybalski daje prowadzenie ekipie Manhattanu. Magic atakuje i zdobywa optyczną przewagę. Po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego libiążanie wyrównują i wynik się nie zmienia do końca 1 - 1. W serii rzutów dwa karne Manhattanu (Stojewski, Nietrzebka) broni Wiśniewski i Magic awansuje do finału. W drugim półfinale Jako Tako Team pokonuje po wyrównanym meczu Antrans Anna Pacia 1 - 0.

W spotkaniu o 5 miejsce Reum Polska pokonuje Wisłę Łaczany 3 - 2.

W meczu o 3 miejsce Antrans Anna Pacia wygrywa z Manhattanem 3 - 0.

W finale Magic Sport Libiąż pewnie pokonuje Jako Tako Team 4 - 0 i zostaje tryumfatorem pierwszego turnieju w dniu święta niepodległości.

 

manhattan 4 4

 

Składamy serdeczne podziękowania Adamowi Potockiemu oraz Piotrowi Szybalskiemu za pomoc w organizacji turnieju, sędziemu Dawidowi Malczykowi za wzorowe prowadzenie zawodów, Małgorzacie Papiernik za przygotowanie ciepłych napojów i słodkiego poczęstunku oraz wszystkim drużynom za sportową postawę i zaangażowanie.

Manhattan zajął 4 miejsce i otrzymał nagrodę indywidualną - wyróżnienie dla Marka Nietrzebki.

 

Wyniki

Eliminacje

  • Manhattan - Reum Polska 1 - 0
  • Bramka: Szybalski
  • Manhattan - Antrans Anna Pacia 0 - 1

Półfinał

  • Manhattan - Magic Sport Libiąż 1 - 1 karne 0 - 2
  • Bramka: Szybalski

O 3 miejsce

  • Manhattan - Antrans Anna Pacia 0 - 3

Skład Manhattan Trzebinia: Proksa, Stojewski, Nietrzebka, Tryfanow, Pląder, Mądry, Jędrzejczyk D, Skrzypkowski, Szybalski, Pieprzyca, Papiernik, Jędrzejczyk.

 

Informacja przesłana przez Manhattan Trzebinia