Ruszyły zapisy na Drużynowe i Indywidualne międzyszkolne zawody lekkoatletyczne w ramach programu MSiT – „Lekkoatletyka dla Każdego”, organizowane w dniu 15.01.2016 r. przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, Ośrodek Lekkiej Atletyki w Krakowie oraz w Trzebini.

 


Partnerami organizowanych zawodów są Urząd Miasta w Trzebini i  Szkoła Podstawowa w Dulowej. Udział w konkurencjach mogawziąć uczniowie szkół podstawowych (klasy III, IV, V i VI) wraz z opiekunami (nauczycielami) - zespół to reprezentacja szkoły po 5 osób z poszczególnych klas (III, IV, V) do zawodów drużynowych oraz dowolna ilość do konkurencji indywidualnych (z klas III,IV,V,VI). Każde dziecko może brać udział w maksymalnie dwóch konkurencjach indywidualnych. Szkoły zainteresowane udziałem w zawodach powinny przesłać potwierdzenie w terminie do 27 listopada 2015 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Organizatorzy zapewniają transport dzieci na zawody (na wniosek nauczyciela opiekującego się grupą). Nagrody to medale za I,II,III miejsce w konkurencjach indywidualnych, medale za I,II,III miejsce dla najlepszej drużyny oraz dyplomy dla wszystkich uczestników.

  • Termin zawodów: 15 styczeń 2016 r. o g 9.00-13.00
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa w Dulowej
  • Wybór uczestników: Proponujemy, aby dobór uczestników do reprezentacji szkoły odbywał się w oparciu o poniższe konkurencje:

Konkurencje drużynowe:
1. Bieg sprinterski przez płotki z przekazywaniem ringo (sztafeta)
2. Bieg przez drabinkę z nawrotem
3. Formuła I ( bieg/bieg p. płotki/slalom) na czas
4. Bieg wytrzymałościowy 3’ po obwodzie prostokąta - ilość przeniesionych elementów (piłek gumowych o średnicy 4cm)

Konkurencje indywidualne:
1. Skok wzwyż
2. Pchnięcie kulą
3. Rzut ”oszczepem – rakietą” (bezpieczny piankowy przedmiot)
4. Bieg przez płotki (piankowe) /bieg sprinterski ze startu wysokiego na czas.

 

Sprawy organizacyjne:

1. Nauczyciele oddelegowani z reprezentacją szkoły opiekują się dziećmi przez cały czas trwania zawodów.
2. Prośba do dyrektorów szkół, aby wskazać koordynatora – nauczyciela, który będzie w kontakcie z organizatorem (nauczyciel, który przyprowadzi dzieci na zawody międzyszkolne)

 

Zgłoszenia:
Kontakt: Ewa Sierka 794 656 681 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacja przesłana przez E. Sierkę