Obie drużyny uzyskały świetne wyniki w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, zorganizowanych w Kętach. Gospodarzem rozgrywek był Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu.

W sobotę 13.02.16 r. Juniorzy Młodsi Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia-Siersza wygrali w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, które odbyły się w Kętach.

 

Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Mieczysława Ślusarka oraz  drużyna Przełęczy Kossowa (Podokręg Wadowice), która zajęła drugie miejsce, awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w najbliższy weekend  w Skotnikach.

- Jestem zadowolony z postawy chłopaków w dwóch pierwszych meczach. W trzecim pojedynku, mimo że mieliśmy już pewną wygraną w turnieju, zamiast grać spokojnie dali się sprowokować. Popełnili trochę niepotrzebnych fauli. Najważniejsze, że kolejny raz wywalczyliśmy awans do mistrzostw Małopolski - mówi Mieczysław Ślusarek.

 

Wyniki:

Soła Oświęcim - Zatorzanka Zator 1:1

Przełęcz Kossowa - MKS Trzebinia-Siersza 1:3; bramki: Wierzbic, Łubik, Chmielowski

Soła Oświęcim - Przełęcz Kossowa 0:2

Zatorzanka Zator - MKS Trzebinia-Siersza 0:4; bramki: Jarosz x2, Skrzypek x2

Soła Oświęcim - MKS Trzebinia-Siersza 1:0

Zatorzanka Zator - Przełęcz Kossowa 2:5

 

Tabela:

1. MKS Trzebinia-Siersza  3  6  7:2 - Awans na Mistrzostwa Małopolski

2. Przełęcz Kossowa  3  6  8:5 - Awans na Mistrzostwa Małopolski

3. Soła Oświęcim  3  4  2:3

4. Zatorzanka Zator  3  1  3:10

 

MKS: Staroń Szymon - Jarosz Grzegorz, Chmielowski Kamil, Wierzbic Patryk, Łubik Karol, Głowacz Filip, Skrzypek Jakub, Sieprawski Dominik, Woszczyna Mikołaj, Celiński Paweł, Dziadzio Damian. Trener: Ślusarek Mieczysław

 

mz mks kety2016

 

W niedzielę 14.02.2016 r. Juniorzy Starsi Miejskiego Klubu Sportowego „Trzebinia-Siersza” (na zdjęciu powyżej) powtórzyli sobotni sukces juniorów młodszych i także wygrali w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, które odbyły się w Kętach. Gospodarzem rozgrywek był również Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu.

 

Juniorzy Starsi zwyciężyli w trzech spotkaniach i dlatego też w najbliższy weekend  powalczą w Skotnikach o Mistrzostwo Małopolski, w kategorii juniorów starszych tylko pierwsze miejsce było premiowane awansem.

 

- W ostatnim spotkaniu z Sołą urządzał nas remis. Zaczęło się jednak źle dla nas, chodź przy stanie 0-0 mieliśmy trzy dobre sytuacje do zdobycia gola, ale Dawid Pędziałek nie dał się pokonać. Chwilę potem Daniel Wandas strzelił nam bramkę praktycznie z autu i zrobiło się nerwowo. Skończyło się jednak szczęśliwie dla nas. Jestem zadowolony z wyniku. Na finały wojewódzkie jedziemy z szacunkiem dla rywali, ale jak zawsze z nastawieniem walki o pierwsze miejsce. Na pewno zagramy z Wisłą Kraków, która też dzisiaj zapewniła sobie udział w finałach eliminując Progres. Jedziemy godnie reprezentować gminę, powiat i całą zachodnią Małopolskę - mówi Kacper Ślusarek, trener juniorów starszych trzebińskiego MKS.

 

Wyniki:

Soła Oświęcim - Zatorzanka Zator 4:0

Halniak Maków Podhalański - MKS Trzebinia-Siersza 1:5 ; bramki: Raźniak x2, Rzepa x2, Kaiser

Soła Oświęcim - Halniak Maków Podhalański 3:2

Zatorzanka Zator - MKS Trzebinia-Siersza 0:3; bramki: Wallentin, Nowak, Kaiser

Soła Oświęcim - MKS Trzebinia-Siersza 2:3;bramki: Raźniak, Cząstka, Kaiser

Zatorzanka Zator - Halniak Maków Podhalański 2:3

 

Tabela:

1. MKS Trzebinia-Siersza  3  6 11:3 - Awans na Mistrzostwa Małopolski

2. Soła Oświęcim  3  6  9:5

3. Halniak Maków Podhalański  3  3  6:10

4. Zatorzanka Zator  3  0  2:10

 

Najlepszy Bramkarz: Lasik Mateusz (MKS Trzebinia-Siersza)

 

MKS: Lasik Mateusz - Cząstka Michał, Nowak Szymon, Raźniak Rajmund, Wallentin Jakub, Kuchta Wojciech, Martyniak Jan, Głuch Jakub, Kaiser Krzysztof, Kurek Bartosz, Rzepa Damian. Trener: Ślusarek Kacper

 

Informacja przesłana przez MKS Trzebinia-Siersza