13 lutego zespół z Trzebini zadebiutował w Mistrzostwach Polski Oldbojów w Halowej Piłce Nożnej w Zawierciu. W wyniku losowania Manhattan trafił do najsilniej obsadzonej grupy z Cracovią, Pogonią Szczecin, GKS Bełchatów oraz Widzewem Łódź.

 

 

Udział w Mistrzostwach w relacji klubu: w pierwszym spotkaniu naszym przeciwnikiem był zespół GKS Bełchatów w składzie którego zagrali gracze znani z ekstraklasy (Berensztajn, Popek).

Mecz bardzo wyrównany z sytuacjami z obu stron. Na gole dla Bełchatowa odpowiadamy dwoma golami borowego oraz jednym Tryfanowa. Rezultat 3 - 3 utrzymuje się do 18 minuty, kiedy to po kolejnym błędzie w obronie tracimy gola. W ostatniej minucie rywale zdobywają kolejną bramkę, a Stojewski niweluje straty do jednej bramki. Na wyrównanie brakuje już czasu i przegrywamy 4 – 5, mimo dobrej gry.

 Man 2

W kolejnym meczu rywalem jest Cracovia  (Wicemistrz Polski z 2015 roku). W składzie Pasów reprezentanci Polski w futsalu oraz gracze z przeszłością ligową (Dąbrowski, Powroźnik, Malec, Augustyn). Od początku mecz wyrównany, lecz pierwsi gola zdobywają gracze Cracovii. Po kilku minutach wyrównujemy po rzucie karnym Szymka Jędrzejczyka. Wydaje się, że remis utrzymamy do przerwy, jednak na kilkanaście sekund przed przerwą Pasy wychodzą na prowadzenie po stałym fragmencie gry.

Po zmianie stron Cracovia dominuje i zdobywa kolejne gole. My nie poddajemy się i walczymy do końca, stwarzając kilka sytuacji bramkowych - jedną z nich wykorzystuje Tryfanow. Końcowy rezultat 2 - 6.

 Man 3

Trzecie spotkanie to mecz z Pogonią Szczecin naszpikowaną reprezentantami Polski i ekstraklasy (Stolarczyk, Adamczuk, Edi Andradinha, Moskalewicz, Ława). Faworytem bezsprzecznie jest Pogoń, która bardzo wysoko pokonywała rywali w naszej grupie. Gramy dobrze, jednak popełniamy dużo błędów w obronie i tracimy gole. Krzysztof Proksa obronił w tym spotkaniu rzut karny. Dla nas bramki zdobywają Stojewski oraz Szybalski. Przegrywamy 2 – 6, choć rezultat mógł być inny gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje.

 

Ostatni mecz z Widzewem Łódź to spotkanie z gatunku bardzo trudnych. Widzew, podrażniony porażkami, od początku dążył do zdobycia gola i udało się to w 5 minucie. Wyrównujemy po golu Borowego. Na prowadzenie wyprowadza nas Darek Jędrzejczyk po pięknym strzale w okienko. Ale nie udaje się nam dotrzymać prowadzenia do przerwy, gdyż znany z ekstraklasy Andrzej Michalczuk wyrównuje. Po zmianie stron gra już tylko jeden zespół Manhattan. Zdobywamy 5 bramek, nie tracąc żadnej. Łupem bramkowym podzielili się Szymek Jędrzejczyk 3 Borowy oraz Mądry. Końcowy rezultat 7 - 2.

 

W naszym debiucie wstydu nie było. Manhattan zaprezentował się z dobrej strony co zostało zauważone przez organizatorów Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Nożnej Sześcioosobowej w Sosnowcu, na które otrzymaliśmy zaproszenie. losowanie nie było dla nas łaskawe, ale gra z takimi zespołami to wspaniała przygoda.

 

Wyniki:

Manhattan - GKS Bełchatów 4 - 5

Bramki: Borowy 2 , Stojewski 1, Tryfanow 1

Manhattan - Cracovia Kraków 2 - 6

Bramki: Jędrzejczyk Sz. 1, Tryfanow 1

Manhattan - Pogoń Szczecin 2 - 6

Bramki: Stojewski 1, Szybalski 1

Manhattan - Widzew Łódź 7 - 2

Bramki: Jędrzejczyk Sz. 3, Borowy 2, Mądry 1, Jędrzejczyk D. 1

 

Skład: Proksa Krzysztof, Stojewski Piotr, Jędrzejczyk Dariusz, Jędrzejczyk Szymon, Pląder Marcin, Mądry Jarosław, Nietrzebka Marek, Skrzypkowski Mirosław, Klimczk Tomasz, Tryfanow Sebastian, Borowy Krzysztof, Szybalski Piotr.

Trener Papiernik Janusz.

Kierownik Drużyny Pieprzyca Jarosław.

 

Informacja przesłana przez Manhattan Trzebinia