Zawodnicy juniorów starszych MKS Trzebinia-Siersza wywalczyli Wicemistrzostwo Małopolski. O ostatecznych rozstrzygnięciach decydowała „mała tabela", obejmująca wyniki pomiędzy trzema drużynami.

 

Zgodnie z relacją przesłaną przez klub: "Pierwsze spotkanie turnieju to konfrontacja Wisły Kraków (drużyna występuje w Centralnej Lidze Juniorów) z zawodnikami MKS-u. Zwycięsko z tej potyczki wyszła Białą Gwiazda, chociaż wynik mógł być także na korzyść "żółto-czarnych", bo sytuacji było ku temu bardzo dużo. Drugie spotkanie to zwycięstwo "Limanovii" nad zespołem "Rzezawianki", która w następnych meczach z MKS-em i Wisła także została wysoko rozbita. Kolejne spotkanie to wysokie zwycięstwo Limanovi nad Wisłą bo aż 5:0!, zespół z Limanowej był zabójczo skuteczny, gra w obronie i świetne interwencje bramkarza Pietrzaka, który właśnie w Wiśle przebywał tydzień na testach przyczyniły się do końcowego triumfu. Decydujące jednak było ostatnie spotkanie, w którym to gracze MKS-u wygrali 4:2 z Limanovią, ozdobą tego meczu była "petarda" Cząstki, gdzie bramkarz rywali nawet się nie ruszył. Niestety zabrakło dwóch bramek by świętować Mistrzostwo Małopolski, a naprawdę były ku temu okazje, zabrakło zimnej krwi czy obsłużenia lepiej ustawionego partnera.

Po raz kolejny Drużyna i Trener Roku (plebiscyt gazety "Przełom) nie zwalniają tempa zdobywając kolejne wysokie laury w Małopolsce.

 

- Z wyniku na pewno jesteśmy zadowoleni, chociaż szkoda, że nie udało się zwyciężyć. Szczególnie, że pokonaliśmy przyszłego mistrza. Z Wisłą zabrakło nam skuteczności. W meczu z Limanovią, przy stanie 4-1, rzuciliśmy się do ataku. Poczuliśmy bowiem szansę na końcowy triumf. Niestety nadzialiśmy się na kontrę rywali - mówi Kacper Ślusarek, trener MKS".

 

Wyniki:

MKS Trzebinia-Siersza - Wisła Kraków 1:3

Novi Rzezawianka - Limanovia Limanowa 0:5

MKS Trzebinia-Siersza - Novi Rzezawianka 5:1

Wisła Kraków - Limanovia Limanowa 0:5

MKS Trzebinia-Siersza - Limanovia Limanowa 4:2

Wisła Kraków - Novi Rzezawianka 11:1

 

Tabela:

1. Limanovia Limanowa  3  6  12:4

2. MKS Trzebinia-Siersza  3  6  10:6

3. Wisła Kraków  3  6  14:7

4. Rzezawianka Rzezawa  3  0  2:21

 

Najlepszy zawodnik MKS Trzebinia-Siersza: Kaiser Krzysztof

 

MKS: Doległo Daniel - Cząstka Michał, Nowak Szymon, Wallentin Jakub, Raźniak Rajmund, Martyniak Jan, Kurek Szymon, Kuchta Wojciech, Prokop Daniel, Kaiser Krzysztof, Rzepa Damian, Lasik Mateusz, Kurek Bartosz, Tajs Kamil.

Trener: Ślusarek Kacper

 

Informacja przesłana prze MKS Trzebinia-Siersza