Zawodnicy z MKS Trzebinia-Siersza uzyskali w Tychach awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Finały odbędą się w dniach 26 - 28.02.2016 r. w Łęczycy.

 

Relacja przesłana przez klub: "Juniorzy Starsi w dniu 31.01.16 rozegrali drugi turniej Grand Prix U-18 MMP w Tychach - rozegrali go nie wszyscy, bo w seniorach zawieruszyła się karta zdrowia Martyniaka i nie mógł wystąpić, Wallentin po wczorajszym sparingu seniorów ma stłuczonego palca prawej nogi, co uniemożliwiało mu grę i wchodził tylko na chwilę a Wojciech Kuchta doznał urazu pleców w pierwszym meczu. Mimo tych trudności w pierwszym meczu z Gwiazdą i prowadzenia 1:0 a także 2:1 oraz 3:1 zespół nie zdołał utrzymać prowadzenia po złym ustawieniu, chociaż nasz zespół wypracował sobie zdecydowanie więcej sytuacji, ale nie przełożyło się to na końcowy wynik.

 

Drugie spotkanie to mecz z gospodarzem GKS-em Tychy, który aby myśleć o awansie musiał pokonać nasz zespół, mimo iż GKS prowadził nasz zespół wyrównał, ale niestety nie potrafił przechylić stworzonych sytuacji na wynik końcowy. Po tym remisie nasz zespól zapewnił sobie awans do Mistrzostw Polski!

 

W trzecim spotkaniu chcieliśmy się zrehabilitować zespołowi z Gliwic za porażkę w pierwszym turnieju 1:2 na 4 setne sekundy do końca, mimo że prowadziliśmy dwa razy 1:0 i 2:1 po bombach zza połowy Cząstki - co były najładniejszymi bramkami obu turniejów - to zespół Gliwic wygrał 2:4. Złe powroty, przekazywanie i błędy w kryciu był przyczyną utraty bramek. Chcąc wygrywać z drużynami futsalowymi MKS nie może o tym zapominać, a to dzisiaj niestety dało się we znaki.

 

Jednak to zespół Kacpra Ślusarka awansował na Mistrzostwa Polski kategorii U-18, które odbędą się w Łęczycy w dniach 26-28 lutego!"


Wyniki:

8:30 GTW Gliwice - GKS Futsal Tychy 2:0

9:20 Gwiazda Ruda Śląska - MKS Trzebinia Siersza 3:3;

Bramki: Cząstka x2, Raźniak

10:10 MKS Trzebinia Siersza - GKS Futsal Tychy 1:1;

Bramka: Cząstka

11:00 Gwiazda Ruda Śląska - GTW Gliwice 2:3

11:50 GKS Futsal Tychy - Gwiazda Ruda Śląska 3:3

12:40 MKS Trzebinia Siersza - GTW Gliwice 2:4;

Bramki: Cząstka x2 

 

MKS: Lasik Mateusz - Cząstka Michał, Nowak Szymon, Raźniak Rajmund, Kurek Bartosz, Kurek Szymon, Kuchta Wojciech, Rzepa Damian, Wallentin Jakub, Martyniak Jan.

Trener: Ślusarek Kacper

 

futsal 1

 

Plakat U 18 Finały Łęczyca